Jak uzyskać efekt śledzenia pojazdu?
Witam!

Chcę nagrać na rejestratorze trasę autobusu i pokazywać w małym okienku na bieżąco trasę na mapie. Oczywiście szukałem wcześniej po forum odpowiedzi na moje pytanie, ale jej nie znalazłem potrzebnej mi odpowiedzi, pomimo znalezienia podobnego tematu
http://sonyvegas.info/Temat-mapa?highlight=mapa

Teraz trochę szczegółów. Otóż chciałbym uzyskać efekt przesuwającego się symbolu autobusu (tak, wiem ze można zrobić go nawet w paintcie), bo jego wytyczonej trasie (czyt. liniii) na mapie np. Google. Nie chciałbym, żeby widać było dużych przeskoków na mapce.

Podobne efekty można zobaczyć na filmach autorstwa p. Piotra Herba można zobaczyć na YT wpisując np. "Autobusem po Wrocławiu". Niestety p. Piotr nie odpowiada, a projekt przez niego został porzucony.

Chciałbym nagrać wszystkie linie, aby nowi kierowcy mieli mniejszy problem z zapamiętaniem linii, dlatego bardzo proszę was o pomoc. Dziękuję!
Odpowiedz
No... dobrze, ale z czym konkretnie masz problem. Rozumiem co chcesz zrobić za "efekt".
Jest on stosunkowo łatwy do uzyskania jeżeli skorzystasz z gotowej mapy. Co konkretnie sprawia Ci trudność?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Nie mam pomysłu jak za to się zabrać tak, aby zrobienie tej mapki nie zajmowało mi dużo czasu.

Bo w tej chwili jedyny jaki mam pomysł to ręczne przesuwanie symbolu autobusu i za każdym razem robienie print screena. No ale wtedy wyjdzie mi od 600-1000 print screenów na jedną linię autobusowa, gdzie jest ich koło 60.
Odpowiedz
1.Zrób / Ściągnij pożądaną mapę.
2. ---/--- pożądany maly autobusik który ma wyświetlać się w mini mapie.
3. Wrzuć wszystko do vegasa, za pomocą funkcji pan/crop przenieś i zeskaluj to w odpowiednie miejsce.
4. Do animacji autobusiku możesz użyć funkcji "Track Motion" jest to białe okienko które znajduje się po lewej stronie na wysokości tracków (Pamiętaj by animować tylko jeden track!)
Odpowiedz
Narazie dziękuje wam za odpowiedzi. Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę pisać. Dziś albo jutro spróbuję wykonać to wg instrukcji Kruchego. Jak będą jakieś problemy to się jeszcze odezwę.

Dzięki jeszcze raz ;)
Odpowiedz
Jak Ci poszło?
Odpowiedz
Wieczorem spróbuję ogarnąć.

EDIT:

Zacząłem to montować, ale skoordynowanie nawet 2 animacji jest prawdziwą katorgą, co widać na załączonym poniżej screenie. Skalowałem w track motionie, bo pan/crop głupi pixel autobusu 15x27 pokazywało mi co najmniej jak full HD, przez co nie mogłem na tyle zmiejszyć.

BTW, Jak robiło się żeby ta mapka nie wystawała po za film?

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
A dlaczego nie zrobisz ostatniej ścieżki wideo zależnej od tej wyżej? Wtedy animujesz czerwony "busik" tak jak na statycznym tle a podgląd "przez oczko" realizujesz poprzez poruszenie grupy ścieżek.

Może nieco światła rzuci na ten temat mój bardzo stary tutorial o pocztówkach: http://vm-rexor.pl/artykuly.php?Act=Focu...=2&ident=0
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Heh zabij mnie, ale nie potrafię przenieść tego poradnika do swojego przypadku. A czar już w ogóle prysł jak wrzuciłem to wszystko na byle jaki filmik.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
musisz mieć inną maskę.
Białe kółko, oraz transparentny pozostały obszar. Dajesz na najwyższy track, i ustawiasz tryb kompozycji: mask.
najwyższy track - z maską -> parent (tryb kompozycji: mask)
kolejny (z samochodem) -> child (tryb kompozycji: source alpha)
kolejny (z mapą) -> tak samo child tego samego stopnia - a nie niższy (tryb source alpha)
kolejny track z video - dokładnie tak jak masz. Poza grupą parent/child.

W załączniku prymitywny przykład - żeby złapać o co chodzi...

Załączone pliki
.veg   maskowanie_vp11.veg (Rozmiar: 19.14 KB / Pobrań: 28)
Odpowiedz