Wahający się tekst
Nie wiem jak to nazwać, więc pokażę film.
https://teamtreehouse.com/library/advanc...-paperclip
Chodzi mi ten tekst z 3 sekundy w tym podpisie. Prośba o pomoc w osiągnięciu tego efektu.
Łatwiej to zrobisz w aaf.
W vegasie trochę klatek kluczowych i ustawienie track media w 3d. I trochę zabawy...
Podpinam się do pytania

(03-13-2015, 17:39)mateuszszar napisał(a):  Łatwiej to zrobisz w aaf.
W vegasie trochę klatek kluczowych i ustawienie track media w 3d. I trochę zabawy...

Dobrze, ze objaśniłeś to swoimi słowami, lecz to jest dział dla świeżo upieczonych filmowców, więc może jest takiś poradnik na forum w którym to jest wytłumaczone jak to zrobić ? :)
Jak jest poradnik to warto poszukać. Ja z pozycji telefonu mam to utrudnione.
A forum, jakbyś zerknął do regulaminu, nie jest dla zielonych, tylko dla znających podstawy.

Jak nie wiesz co to klatka kluczowa, to szukaj lub pytaj.
Track media?
To wszystko jest opisane w pliku pomocy [f1].

No chyba że wymagacie aby podsunąć Wam pod nos gotowe rozwiązanie, najlepiej w formie filmu a jeszcze lepiej z przykladowym projektem włącznie...
Nie koniecznie chodzi mi tu o gotowca, jeżeli ktoś pyta, to zazwyczaj nie koniecznie wie, gdzie można znaleźć takie coś, trzeba mu to utrudniać lub mu na wstawiać? Prosiłem tylko o informację. Pozdrawiam.

(03-13-2015, 17:50)mateuszszar napisał(a):  Jak nie wiesz co to klatka kluczowa, to szukaj lub pytaj.
Track media?
To wszystko jest opisane w pliku pomocy [f1].

Właśnie to robimy, może nie koniecznie akurat w tym kierunku.
Takie też udzieliłem.

Pierwsze - że łatwiej to zrobi w AAF (skrót od Adobe After Effects)

Co do Vegasa:
- ustawić 3D w track media (mam napisać dokładnie jak to się robi? Gdzie się klika myszką?)
- klatki kluczowe? Inaczej "keyframe"... to punkty, do których masz przypisane chwilowe ustawienia. Ustawienia w konkretnym czasie. Dla innego czasu - inne ustawienia, przez co powstaje animacja. Tak można zmieniać położenie tekstu (przez co tekst będzie się ruszał - jak wahadło).
W regulaminie jest wyraźnie napisane, ze trzeba znać minimum progamu, jezeli pytacie się, o podstawy podstaw można stwierdzić, że łamiecie regulamin. Co do poradników, to skoro wiesz w czym masz problem, wiesz w czym to się robi i jak to się nazywa to jaki problem wpisać to w Google? Tak tylko pytam, nie chce być opryskliwy.
(03-13-2015, 18:39)Kruchy napisał(a):  W regulaminie jest wyraźnie napisane, ze trzeba znać minimum progamu, jezeli pytacie się, o podstawy podstaw można stwierdzić, że łamiecie regulamin. Co do poradników, to skoro wiesz w czym masz problem, wiesz w czym to się robi i jak to się nazywa to jaki problem wpisać to w Google? Tak tylko pytam, nie chce być opryskliwy.

Podstawy korzystania z programu powiadasz?

Moim zdaniem każdy całkowicie inaczej interpretuje zasady oraz funkcje takowych programów. Zrobiłem już nie jeden film, jednak takiej opcji nigdy nie znałem, aczkolwiek masz racje, wystarczy wpisać w google, inną sprawą jest, że jeżeli na google nie znalazłem zadowalającego mnie tutortialu, zadaje proste, logiczne i zrozumiałe dla wszystkich pytanie "jak to zrobić", tłumaczę co mi po głowie chodzi, pokazuję wszystkie możliwe przykłady tego, jeżeli znajdzie się "profesjonalista" który będzie w stanie wytłumaczyć mi jak otrzymać pożądany przeze mnie efekt, będę bardzo wdzięczny. @mateuszszar, który najwidoczniej o Sony Vegas pojęcie posiada w dwóch, trzech zdaniach opisał mi czego mam szukać, dzięki temu, że napisał mi na przykład: "keyframe" oraz 3D track media, znalazłem na YT bardzo dobry poradnik.

A teraz moje pytanie, jeżeli ludzie szukający odpowiedzi na nurtujące ich pytania, nie mogą znaleźć zadowalających poradników lub po prostu są "półgłówkami" ( oczywiście nie chcę nikogo obrazić ), jednak znajdują w końcu swoje upragnione POLSKIE forum o takiej tematyce, to czy po prostu nie mogą zapytać? Było by bardzo miło i wygodnie gdybym otrzymał prostą odpowiedź, lub link do tematu w którym owy poradnik się znajduje, nieprawdaż? :)

Pozdrawiam :)
dlatego też napisałem, co napisałem, a nie przesunąłem temat do kosza + nałożyłem ostrzeżenia.

Temat wyczerpany. Nie ma co debatować.

Jak uzyskasz ten efekt, możesz się pochwalić na forum samym efektem (link do yt).

Ps. Warto też przeglądnąć czasami Interactive Tutorials wbudowany w Vegasa (automatycznie się uruchamia przy pierwszym włączeniu programu). Moim zdaniem po przeglądnięciu wszystkich interaktywnych lekcji, użytkownik wskakuje ponad średni poziom wiedzy z tego forum. :)
Mnie też denerwują takie odpowiedzi. 'Prościej zrobić AE', 'poszukaj w google', 'temat już był na forum, użyj wyszukiwarki'... Ktoś zadaje konkretne pytania, to oczekuje konkretnej odpowiedzi. Jeśli nie chce Wam się pisać poradnika do tego efektu, to chociaż podajcie link gdzie można znaleźć potrzebne informacje. A jeśli nie macie pod ręką gotowego linku, to chociaż dajcie jakieś naprowadzenie czego mam szukać. A jeśli nie wiecie jak to zrobić w vegasie, to darujcie sobie postowanie typu użyj AE.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości