Efekt podświetlenie napisu
Siema. Chcę zrobić intro, w którym światło będzie poruszało się za napisem, tak aby podświetlało tylko te litery, za którymi aktualnie jest światło.
Nie wiem czy to dobrze wyjaśniłem. Zamieszczam foto podglądowe:

FOTO

Próbowałem już różnorako np. ustawiając napis na przezroczystość i "light rays" z tyłu ale to nic nie daje.
Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki.
Odpowiedz
Dlaczego napis na przezroczystość? Bez sensu.

Napis - biały. Tło - czarne.
Light rays, dwa keyframe'y, jeden z źródłem światła ustawionym z lewej, drugi - z prawej. Tyle.

Załączone pliki
.veg   lights rays - test.veg (Rozmiar: 11.96 KB / Pobrań: 14)
Odpowiedz
Niestety ale nie o to mi właśnie chodzi. Reszta napisu ma być niewidoczna. Chcę żeby był czarny ekran na starcie i jak przechodzi światło za napisem to po kolei podświetla daną literę.

Edit: Chodzi mi o coś takiego (bynajmniej do 4-tej sekundy). Kiedyś mi się to udało zrobić ale to było dawno temu i nie pamiętam jak...
Widać, że gdy pojawia się kolejna część napisu to te z tyłu gasną.

Odpowiedz
wystarczy jednocześnie maskować.
Odpowiedz
Możesz rozwinąć swoją odpowiedź?
Odpowiedz
Tworzysz ruchomą maskę (Pan/crop > mask > rysujesz obszar > ustawiasz rozmyte krawędzie > następnie tworzysz drugą klatkę kluczową - keyframe > przesuwasz zgodnie z podglądem i prędkością promieni - aby maska podążała za promieniami).
Myślę, że bardzo proste do zrobienia. Góra dwie minuty.

Jeśli nie wiesz, jak tworzyć maski, to polecam "interactive tutorials" wbudowane w Vegasa.
Odpowiedz
Od biedy można też wykorzystać plugin "Cookie cutter" zamiast masek. Na napis najpierw podpinasz plugin cuttera (w nim animujesz pozycję wycięcia, wielkość wycięcia i stopień wygładzenia krawędzi, czyli pozycję i intensywność "oświetlonej" części napisu), następnie po nim light rays (w nim animujesz środek "lampy", ewentualnie intensywność promieni).
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Można też anonimowany kolor dać ze napis bialy a reszta czarne, ale to dużo byloby roboty :D
Odpowiedz