SV pro 13 Time lapse
Hej,
Mam trzy filmy, które łącznie trwają 50 minut. Chciałbym z tego zrobić przyśpieszony materiał, który by trwał około 3-5 minut. Za pomocą opcji stretch niestety nie udaje mi się, aż tak bardzo skompresować materiału. Są jakieś inne opcje? Jak to zrobić?
Odpowiedz
Tempo odtwarzania klipu można sterować na dwa sposoby:
- w właściwości eventu > prawy przycisk myszy > properties > playback rate (max = 4x)
- za pomocą krzywej velocity > prawy przycisk myszy > insert envelope > velocity > ustawiasz na max = 3x.

Łącznie daje to 12x przyspieszenie.
Należy pamiętać o jednej rzeczy w tym momencie - aby vegas nie miksował wszystkich klatek do kupy (co zamazuje obraz), trzeba ustawić "disable resample".

Jeśli chcemy większego przyspieszenia, wówczas wystarczy zapisać to jako projekt .veg, a następnie przeciągnąć taki plik projektu na nowo utworzony projekt -> na oś czasu (przeciągnąć a nie otwierać).
W ten sposób vegas będzie traktował plik .veg jak klip.

Teraz możemy powtórzyć przyspieszenie (12x), co łącznie da nam przyspieszenie 144x.

Za trzecim razem mamy już prędkość 1728x.
Odpowiedz
Super, dzięki :)
Mam tylko pytanie, bo zrobiłem tak jak mówisz i teoretycznie długość klipu na osi czasu jest taka sama. Po renderowaniu to się skróci? I czy filmik będzie się renederował tak jakby miał długość 50 minut?
Odpowiedz
(03-11-2015, 15:11)Sonicgala napisał(a):  ...teoretycznie długość klipu na osi czasu jest taka sama...

Zwróć uwagę, że klip jest 12 razy powtórzony (co widać na evencie - wcięcia na górnej krawędzi, informujące o miejscu zapętlenia klipu). Należy przyciąć do tego miejsca.
Odpowiedz