Brak ścieżki video samo audio .mp4
Witam,

Mam problem polegający na tym że jeżeli nagram Frapsem filmik w .mp4 to vegas widzi ścieżke audio i video a jeżeli nagram Mirillis Action .mp4 to vegas widzi tylko samą ścieżke dźwiękową. Wie ktoś jak to naprawić ? Dodam że normalnie mogę odtwarzać ten filmik z Mirillis Action jakimiś odtwarzaczami filmów i jest video i dźwięk a w vegasie jest tylko sama ścieżka dźwiękowa. 

Proszę o pomoc.
Odpowiedz
Mirillis Action używa swojej wersji kodeka H.264
U mnie normalnie mogę wrzucać na oś czasu pliki z Action!. Nie ma z tym problemów.

Próbowałeś wyexportować Action'em film do 1080p (high profile)?
Odpowiedz
Jeżeli kliknę prawym na te wideo to opcja eksportuj jest na szaro nie da się kliknąć.

A oto info z Mediainfo:
Kod:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

<!-- Generated by MediaInfoLib - v0.7.72 -->

-<ebucore:ebuCoreMain timeLastModified="21:08:10Z" dateLastModified="2015-03-04" version="1.5" xsi:schemaLocation="urn:ebu:metadata-schema:ebuCore_2014 http://www.ebu.ch/metadata/schemas/EBUCore/20140318/EBU_CORE_20140318.xsd" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xmlns:xalan="http://xml.apache.org/xalan" xmlns:ebucore="urn:ebu:metadata-schema:ebuCore_2014" xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/">

-<ebucore:coreMetadata>

-<ebucore:format>

-<ebucore:videoFormat videoFormatName="AVC">

<ebucore:width unit="pixel">1858</ebucore:width>

<ebucore:height unit="pixel">1058</ebucore:height>

<ebucore:frameRate factorDenominator="1000" factorNumerator="54464">54</ebucore:frameRate>

-<ebucore:aspectRatio typeLabel="display">

<ebucore:factorNumerator>16</ebucore:factorNumerator>

<ebucore:factorDenominator>9</ebucore:factorDenominator>

</ebucore:aspectRatio>

<ebucore:videoEncoding typeLabel="Baseline@L4.2"/>

-<ebucore:codec>

-<ebucore:codecIdentifier>

<dc:identifier>avc1</dc:identifier>

</ebucore:codecIdentifier>

</ebucore:codec>

<ebucore:bitRate>26603007</ebucore:bitRate>

<ebucore:scanningFormat>progressive</ebucore:scanningFormat>

<ebucore:videoTrack trackId="1"/>

<ebucore:technicalAttributeString typeLabel="ColorSpace">YUV</ebucore:technicalAttributeString>

<ebucore:technicalAttributeString typeLabel="ChromaSubsampling">4:2:0</ebucore:technicalAttributeString>

<ebucore:technicalAttributeInteger typeLabel="StreamSize">8447702824</ebucore:technicalAttributeInteger>

<ebucore:technicalAttributeInteger typeLabel="BitDepth">8</ebucore:technicalAttributeInteger>

<ebucore:technicalAttributeBoolean typeLabel="CABAC">false</ebucore:technicalAttributeBoolean>

<ebucore:technicalAttributeBoolean typeLabel="MBAFF">false</ebucore:technicalAttributeBoolean>

</ebucore:videoFormat>

-<ebucore:audioFormat audioFormatName="AAC">

<ebucore:audioEncoding typeLabel="LC"/>

<dc:identifier>40</dc:identifier>

<ebucore:samplingRate>48000</ebucore:samplingRate>

<ebucore:bitRate>128000</ebucore:bitRate>

<ebucore:bitRateMode>constant</ebucore:bitRateMode>

<ebucore:audioTrack trackId="2" trackLanguage="en"/>

<ebucore:channels>2</ebucore:channels>

<ebucore:technicalAttributeString typeLabel="ChannelPositions">Front: L R</ebucore:technicalAttributeString>

<ebucore:technicalAttributeString typeLabel="ChannelLayout">L R</ebucore:technicalAttributeString>

<ebucore:technicalAttributeInteger typeLabel="StreamSize">18451585</ebucore:technicalAttributeInteger>

</ebucore:audioFormat>

-<ebucore:containerFormat formatLabel="MPEG-4">

<dc:identifier>mp41</dc:identifier>

<ebucore:comment typeLabel="FormatProfile">Base Media / Version 1</ebucore:comment>

<ebucore:comment typeLabel="FormatSettings"/>

</ebucore:containerFormat>

-<ebucore:duration>

<ebucore:normalPlayTime>PT19M12.982S</ebucore:normalPlayTime>

</ebucore:duration>

<ebucore:fileSize>8470778354</ebucore:fileSize>

<ebucore:fileName>Video 2015-03-03 21-03-20.mp4</ebucore:fileName>

<ebucore:locator>E:\Prywatne\YouTube\Akszyn\Video 2015-03-03 21-03-20.mp4</ebucore:locator>

<ebucore:technicalAttributeInteger typeLabel="OverallBitRate">58774748</ebucore:technicalAttributeInteger>

<ebucore:dateCreated startTime="20:22:33Z" startDate="2015-03-03"/>

<ebucore:dateModified startTime="20:22:33Z" startDate="2015-03-03"/>

</ebucore:format>

</ebucore:coreMetadata>

</ebucore:ebuCoreMain>
Odpowiedz
Czyli nagrywasz od razu do MP4?
Ja zawsze lecę do AVI...

Ale zrobiłem teraz próbę, i poszło bez problemu. MP4 wczytuje się poprawnie w Vegasie.

Spróbuj przemuxować plik (tsMuxer), lub lepiej zdemuxować i wrzucić osobno obraz a osobno dźwięk na oś do Vegasa.

Ps. Zakładam, że vegas najnowszy (VP13 build 428), chociaż sprawdzałem też na VP11 (build 701). W żadnym nie znalazłem tego problemu.
Odpowiedz
Gdy wrzucam to do muxera to program przestał działać.
A przepraszam fraps nagrywa do .avi więc avi w wegasie normalnie działa tylko mp4 nie.
Odpowiedz
Coś widocznie jest nie tak z tym konkretnym plikiem mp4.
Czy inne nagrane Actionem zachowują się tak samo?
Odpowiedz
Tak, tak samo
Odpowiedz
A możesz mi przesłać jakiś przykładowy plik? Próbowałeś przeinstalować Action!? Sprawdzałem u siebie i nie ma problemu.
Ps. Jaką masz karte graficzną i czy najnowsze sterowniki?
Odpowiedz
Najnowsze sterowniki karta Asus GTX 970 przeinstalowywałem i nic a 2 takiego filmiku nie mogę nagrać.
Odpowiedz
Trzeba będzie przekonwertować do innego formatu, jakimś programem, który to ugryzie.
Raczej nie jest to wina karty... Dziś był update Action! tak swoją drogą... ale na wcześniejszym też nie miałem problemów.
Wiem, że sterowniki które były dostępne kilka miesięcy temu nie pozwalały na prawidłowe użycie CUDA m.in. w Action! ale teraz już wszystko śmiga.
Odpowiedz