Bump Map, automatyczne przekształcenie kolorów
Witam, niestety nie zostałem przeniesiony, więc nie mogę pisać w dziale "Efekty" więc muszę się zaspokoić tym działem.
Otóż chciałem do beatu muzyki dodać "bump" obrazu, lecz po dodaniu nie mogę nic zrobić, gdyz wyskakuje mi takie przekształcenie kolorów...
http://prntscr.com/6cdtlr
Jest na to jakaś rada?
Odpowiedz
A jaki efekt chcesz uzyskać? Bo z tego co widzę, to chyba nie ten efekt chciałeś, który wybrałeś.

Czy na pewno chciałeś użyć tego?
Cytat:Bump Map
The Bump Map plug-in can add texture and lighting effects.

The texture of the bump map is applied to the composited child tracks: light sections of the map represent high areas, and dark sections represent low areas.

You can also use the Bump Map plug in as a standard video effect. In this mode, the image is used as a source image and bump map.
Odpowiedz
Chciałem uzyskać efekt dokładnie jaki jest w owym filmiku:
Odpowiedz
Tutaj, w rytm muzyki, masz:
- delikatne rozjaśnienie (expozycja -> levels / brightness&contrast + keyframe, lub efekt na zdublowanym evencie + fade'y - czyli przenikania)
- delikatne powiększenie (zoom -> Pan/Crop + keyframe)
I to jest przykład głupiego tutka.
Do rozjaśnienia koleś użył efektu "nadawania tekstury i oświetlenia", z tym że oświetlenie tyczy się tekstury.
Akurat jakoś to tam zadziałało.

Widać, że też rypie się ręcznie z każdym keyframe'm...
I właśnie dlatego mam takie zdanie o tutkach, że niestety nie uczą myślenia.
Odpowiedz
Hmmm, dzięki, jak się uda wyśle efekt :)
Odpowiedz
Jak zanimowałem jedno rozświetlenie w ekspozycji levels, to chciałem je skopiować i po wklejeniu prócz 3 punktów które skopiowalem są jeszcze kolejne 3 albo 4 których nie chciałem, to normalne? Pracuje na Vegas Pro 12 (367) bo mam w kim zakupione Magic Bullet Effects a przyda mi się w projekcie.
Odpowiedz
Screen?
Odpowiedz
Pisze z komórki, jak tylko wejde to od razu zrobię.
Odpowiedz
Ja właściwie też. :)
Wydaje mi się, że jest nowsza wersja dwunastki. Nie wiem co było poprawiane, bo nie mam listy pod ręką, ale warto mieć najnowszą wersję.

edit
Najnowszy build VP12 to 770 http://www.sonycreativesoftware.com/down...vegaspro12
Odpowiedz
Wszytko sam naprawiłem, trochę cierpliwości i nie trzeba zasmiecać forum :)
Dzieki!
Odpowiedz