dopasowanie obrazu do "książki"
Witam!

Chcę zrobić coś takiego:

1) grafika wykonana w cliparcie pod katem - grafika przedstawia książkę z perspektywy
2) chcialbym dodać na okladke tej książki okienko w ktorym wyswietlane byloby video oczywiscie w ruchu.

Punkt 2) potrafie po czesci zrobic, ale nie wiem jak zrobic zeby dopasowac idealnie okno video z fragmentem ramki, ktora jest wyrysowana na tym cliparcie.

Chodzi mi o to, ze wiem, ze to sie robi za pomoca track motion`a, ale czy da sie zrobic, zeby tak zdeformowac okno, zeby krawedzie tego okna przedstawialy figurę - trapez? Bo za kazdym razem moge zmieniac mniejszy prostokąt na większy prostokąt, a nie mogę zmienić obrazu na trapez. Kombinowalem jakos w 3d, ale niestety nie za latwe jest to do zrobienia:(

Dodam, ze chce w finalnym efekcie zrobic zblizenie na te ramke ksiazkową i finalnie ma się pojawić samo video z tej ramki na calym ekranie.

Pozdrawiam i dzieki za pomoc
Odpowiedz
W samym Vegasie ciężko to zrobić, możesz posilić się Boris-FX (najtańsza to koszt ok. 900 pln), który ma tracking punktów i można do nich podpiąć rogi innego filmu/zdjęcia.
Nie wiem, jak ta animacja wygląda, ale może da się ją przenieść do Vegasa (obraz "na wprost" i skorzystać z 3d track motion dla książki i filmu).
Jeśli książka jest zbyt skomplikowana aby dało się tak zrobić, to chyba najlepszym wyjściem będzie import tego filmu (a dokładniej jego fragmentu) do programu 3D w którym jest ta książka wyrenderowana i render już z filmem.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
o.O mógłbyś dać więcej informacji odnośnie Boris? Może zainwestuje w to, na pewno się przyda.
Odpowiedz
odsyłam na stronę producenta:
http://borisfx.com/sony/
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Zaznacz klip, wejdź w VideoFX -> Deform a potem w track motion dopasuj rozmiar i pozycję.
Odpowiedz
nie mam przed soba vegasa, ale to rozwiazanie raczej nie jest za dobre, bo uzywajac deform`a rozmiar okna pozostaje taki sam, tylko srodek jest deformowany.
Czyz nie jest tak?
Odpowiedz
Działa na całość kadru. Tak na szybko spróbowałem bo jestem w pracy. No nie jest to najbardziej wygodne rozwiązanie, trzeb trochę się nawiginać, ale działa:

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości