Zaawansowana normalizacja dźwięku podbicie mówienia
Witam!

Klikam prawym przyciskiem na ścieżkę audio, następnie Switches i normalize

To jest prawie tego czego szukam tylko czy nie ma takiego pluginu który by zastosował automatycznie normalize w momentach gdzie jest naprawdę cicho i czy można ustawić podbicie które robi?

Chodzi konkretnie o to, że mam nagraną osobę która coś tłumaczy i słychać ją cicho, mogę na ścieżce audio po kliknięciu V ustawić ręcznie podbicie, tłumaczy coś, a potem gra na instrumencie który jest bardzo głośny. Mikrofon w kamerze był ustawiony na auto, tak więc przebicia gdzie zaczyna grać ręcznie już wyciszyłem, po pierwszej chwili jak zaczyna grać mikrofon się dostosowuje i nie ma przebicia.

Mogę ręcznie, ale zajmie mi to bardzo dużo pracy. Próbowałem ciąć materiał i wtedy stosować normalize, ale niestety normalize podbija aż za mocno, przez co materiał bardzo szumi i jest duży kontrast nie do przyjęcia pomiędzy grą na instrumencie a mówieniem (nie ma kontroli nad normalize). Próbowałem stosować 3 różne zaimplementowane pluginy które są polecane w tutorialach przy pracy z dźwiękiem, kiedy jest coś cicho, ale to nie jest to czego szukam, nie satysfakcjonuje mnie to.

Chciałbym, żeby plugin zastosował normalizację automatycznie bez cięcia materiału i to podbicie co robi, żebym mógł ręcznie ustawić.
Odpowiedz
Normaluzacja to nornalizacja. Zwiększa głośność całego eventu w taku sposób aby najglośniejszy peak osiągnął wartość graniczną (domyślnie -0.1dB).
Tobie potrzeny jest compressor.

Najlepiej będzie jednak ręcznie dopasować krzywą głośności. Dużo roboty? :) cóż. Taka praca.
Korekcja koloru też jest czasochłonna.
Polecam artykuł na stronie naszego forumowego kolegi efix'a.
http://www.efix.pl/archiwum-efix/tutoriale/42.html
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości