Dokładna podmiana twarzy w SV
Wiatm
Orientuje się ktoś w jaki sposób została podmieniona twarz na tym filmie?

Posiadam Sony Vegas w wersji 10. Z góry dzięki za odpowiedzi.
Odpowiedz
W sony vegas nie zrobisz tego tak dobrze na filmie. Adobe after effects musisz szukać tutoriali.

W sony możesz zrobić tylko imitację tego co na filmie.
Odpowiedz
Nie dało by się tego zrobić np. w Boris FX, żeby najpierw wyśledziło ruchy twarzy względem tła a potem wstawiło tam inną twarz?
Odpowiedz
Fachowo to się nazywa TRACKING.
Odpowiedz
Wobec tego jest możliwość trackingu w sony vegas np. używając jakiegoś pluginu, tak aby osiągnąć podobny efekt jak na filmie?
Odpowiedz
Jak wyżej napisał jeden z kolegów - tak. Przy pomocy BCC.

Ale zdecydowanie łatwiej w AAE lub HitFilm.
Odpowiedz
(03-01-2015, 16:03)mateuszszar napisał(a):  Ale zdecydowanie łatwiej w AAE lub HitFilm.

Niestety nie mam dostępu do after effects

(03-01-2015, 16:03)mateuszszar napisał(a):  Jak wyżej napisał jeden z kolegów - tak.  Przy pomocy BCC.

W takim razie jak to zrobić przy pomocy BCC?
Odpowiedz
Dużo trudniej niż np w HitFilmie.

Przegladnij na forum. Kilka razy temat był poruszany. Na stronie boris'a też jedt tutek. Nie widzę specjalbie sensu przepisywania tym bardziej że piszę z telefonu.
Odpowiedz
Jeśli coś takiego miałbym za zadanie zrobić, próbowałbym w After Effectsie z użyciem opcji trackingu i podłożenia później takiej twarzy, którą bym wyciął z innego filmiku i zapętlił jej ruchy (np. mruganie oczami byłoby jedno i to samo, zapętlone kilkukrotnie).
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Posłuchałem waszych rad i pobrałem AE Trial. Tracking w after effects nie sprawił mi żadnego problemu, ale pojawił się następny, kiedy kamera się oddala, twarz van damma zajmuje mniej miejsca w kadrze - twarz którą chcę wkleić trzeba pomniejszyć, kiedy to robię automatycznie twarz pomniejsza się na całej osi czasu filmiku. Co zrobić aby twarz, którą chce wkleić pomniejszała się stopniowo w danym momencie?
Odpowiedz