Tnący się pogląd w Sony Vegas 13
Witam i mam nadzieję, że ktoś zna odpowiedzi na moje pytanie :)

W jaki sposób ustawić lub dlaczego zacina mi się pogląd w SV 13
Film w full hd przy 30 fps oglądam na full ekranie i max ustawieniach poglądu i jest OK
a film w full hd i 60 lub 120 fps tnie masakrycznie nawet przy ustawieniach poglądu niemal minimalnych.

przesyłam z czego zbudowani mój komputer może to pomoże w namierzeniu problemu. Liczę na to bo brakuje mi juz pomysłów jak rozwiązać ten problem, nie ukrywam, że chcę nagrywać wyłącznie w 60 i 120 fps.

Proszę o sugestie i jakieś mądre rady.
pozdrawiam serdecznie

Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0/SSD ready/3x120mm bez zasilacza (SPC077)
Zasilacz Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+ (RS-550-AMAA-B1)
Dysk SSD Crucial MX100 256GB SATA3 2.5" 550/330 MB/s 7mm (CT256MX100SSD1)
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)
Płyta główna Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3, Z97, DualDDR3-1600, SATA3,RAID, HDMI, DVI, D-Sub, ATX (GA-Z97X-Gaming 3)
Procesor Intel Core i7-4790K, socket LGA1150, 64bit, do 4.4 GHz, 88W, cache 8MB, BOX (BX80646I74790K) - Devil's Canyon
Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis XE1236 (SPC099)
Karta graficzna Asus Strix GeForce GTX 970 4GB DDR5 (256bit) DP, HDMI, DVI (STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5)
Napęd Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM
Pamięć Kingston HyperX Beast 16GB (2x 8GB) 2400MHz DDR3 CL11 (HX324C11T3K2/16)
Odpowiedz
A czy zmieniłeś cokolwiek w ustawieniach programu? Jest pełno poradników na ten temat. Sprzęt który masz wydaje się bardzo dobry do montażu.
Odpowiedz
Ustawiałem tak jak w poradnikach. Może ktoś ma jakieś pomysły ?
Odpowiedz
Podpinam się bo kiedyś znalazłem i teraz nie mogę. Takie ustawienie, że podczas importu na ścieżkę do programu trwało to o wiele dłużej, ale tylko jednorazowo i potem podgląd chodzi o wiele płynniej. Szukałem długo i nie mam pojęcia co trzeba zmienić.
Odpowiedz
A macie takie same pliki? Dokładnie te same parametry plików?
Bo zasadniczo projekt ustawiamy POD PLIKI WEJŚCIOWE.
Nie ma tu żadnej filozofii. A Vegas od VP12 sam proponuje ustawienie projektu pod importowane pliki.

Kluczową rolę ma CPU oraz GPU (oraz ustawienie w opcjach - wsparcia GPU dla podglądu).

Bardzo ważne jest też, jakim kodekiem zakodowany jest plik video który wrzucamy do Vegasa (ciężkie kodeki będą bardzo obciążać CPU = brak płynności).
Kolejna rzecz - dysk na którym mamy materiał. Wolne dyski typu GREEN będą przeszkadzały w uzyskaniu dobrej płynności. Jeśli oczywiście pracujemy na plikach o dużej przepływności.
Ale ja bym tak mógł godzinami tłumaczyć co i jak, i co z tego, jak nikt nie chce czytać info na forum?

REGULAMIN was nie obowiązuje? :)
neokatana jeszcze napisał parametry komputera (swoją drogą ciekawe co miał na celu pisząc jaką ma obudowę... )
Natomiast na temat plików... to już nie łaska?
Odpowiedz
(03-02-2015, 0:45)mateuszszar napisał(a):  neokatana jeszcze napisał parametry komputera (swoją drogą ciekawe co miał na celu pisząc jaką ma obudowę... )

Drogi kolego napisałem jaki mam komputer kopiując całą zawartość mojego zamówienia, jeśli to w jakiś sposób Ci przeszkadza to przepraszam.
Ustawienia projektu bo o to chyba Ci chodziło, zrobiłem sam i zapisałem zgodnie z poradnikami jakie znalazłem an youtube pod 1080 60fps
Nie pisałem o plikach bo nie wiedziałem, że to ma jakieś znaczenie. Teraz już wiem więc pliki jakie edytuję w sv13 to pliki video z gopro 4 Black. Jesli chodziło Ci o inna odpowiedź to podpowiedz mi o co dokładnie chodzi - nie jestem w tym specem.

Jeśli są jakieś inne ważne informację to proszę napisać jakie? z góry dziękuję Wszystkim za informacje.
pozdrawiam
Odpowiedz
Ja napisałem całą odpowiedź kopiując z innego tematu... ;)

hehe co za moda. To już nawet nie chce Ci się sprawdzić co kopiujesz?

Nie chodzi o to, co mi przeszkadza. Ale jaki wpływ na podgląd ma obudowa, którą kupiłeś? Masz jakieś logiczne wytłumaczenie? Czy tylko takie, że nie chciało Ci się edytować skopiowanego tekstu, lub nawet nie popatrzyłeś co kopiujesz.

Poradnik na YT... hm. A skąd mamy wiedzieć jaki poradnik oglądałeś? Nie wpadłeś na to, że gdzieś w poradniku może być błąd? Przecież większość jest robionych przez gimbów, którzy nie znają podstaw, ale nabijają filmiki na jutube. Każdy może zrobić poradnik i wrzucić na YT. Nikt tego nie weryfikuje.

Wszystkie ważne informacje, jakich wymagamy, mogłeś przeczytać w regulaminie. Ale jak widać, do tej pory nie byleś łaskaw.
Zawsze wymagamy tych samych danych.

- wersja Vegasa (łącznie z numerkiem BUILD)
- dane plików wejściowych (odczyt za pomocą MediaInfo)
- ustawienie projektu
- ustawienia renderu.

W Twoim przypadku możemy pominąć ustawienia renderu, bo masz problem z podglądem, a nie z renderem.

Na 99% problemem są Twoje pliki wejściowe. Ale kto to wie?
Odpowiedz
- wersja Vegasa (łącznie z numerkiem BUILD) - sony Vegas 13  build 290
- dane plików wejściowych (odczyt za pomocą MediaInfo) - Nie bardzo wiem o co chodzi ale jak mi wytłumaczysz to chętnie podam.
- ustawienie projektu - w załączniku

- ustawienia renderu. - to jak sam napisałeś na razie nie ma znaczenia.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
(03-02-2015, 15:01)neokatana napisał(a):  - wersja Vegasa (łącznie z numerkiem BUILD) - sony Vegas 13  build 290
- dane plików wejściowych (odczyt za pomocą MediaInfo) - Nie bardzo wiem o co chodzi ale jak mi wytłumaczysz to chętnie podam.

- vegas do aktualizacji. Aktualna wersja 428 http://www.sonycreativesoftware.com/down...s/vegaspro
- Media Info: http://bit.ly/H61sJo
a dokładnie chodzi o pełny odczyt
[Obrazek: MediaInfo_Windows_Text_en.png]
Odpowiedz
(03-02-2015, 15:04)mateuszszar napisał(a):  
(03-02-2015, 15:01)neokatana napisał(a):  - wersja Vegasa (łącznie z numerkiem BUILD) - sony Vegas 13  build 290

- vegas do aktualizacji. Aktualna wersja 428 http://www.sonycreativesoftware.com/down...s/vegaspro
- Media Info: http://bit.ly/H61sJo
a dokładnie chodzi o pełny odczyt
[Obrazek: MediaInfo_Windows_Text_en.png]

Jeśli chodzi o BUILD to mam już 428.
Programik METAINFO mam tyle że nie bardzo wiem co mam z nim zrobić, jakbyś mógł mnie pokierować będę wdzięczny, chyba że chodzi o to (załącznik).

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz