rozmyty pionowy pasek łączący 2 zdjęcia
Witam!

Mam 2 zdjęcia, jedno pzoiome, drugie pionowe. Chciałbym oba zdjęcia umieścić na ekranie 16:9, ale chciałbym żeby zdjęcia miały rozmyte to miejsce w którym się stykają, by nie były to takie ostre krawędzie, tylko by zdjęcia miały łagodne przejście na ekranie (nie mylić z transition).

Jak zrobić taki rozmyty pionowy pasek łączący w tym przypadku pzoiome i pionowe zdjęcie?

Pozdrawiam
Marcin
Odpowiedz
Maska z rozmytą krawędzią (w pan/crop). Albo maska tradycyjna gdzie maskę wykonasz z gradientem.
Odpowiedz
(02-23-2015, 11:45)mateuszszar napisał(a):  Maska z rozmytą krawędzią (w pan/crop). Albo maska tradycyjna gdzie maskę wykonasz z gradientem.

Ale ja mam te dwa zdjęcia na dwóch różnych ścieżkach.
Odpowiedz
To maskę stosujesz w tym, na wyższym tracku (Pan.Crop dla tego zdjęcia -> mask -> zaznaczasz całość -> ustawiasz rozmycie "na zewnątrz" -> przesuwasz maskę w tę stronę, aby rozmycie było w właściwym miejscu).
Odpowiedz
Zawsze możesz sobie zaimportować jakiś element graficzny, np. taką pionową kreskę.
A potem w programie rozmyć ją efektem "Gaussian blur", ponadto zmienić jej kolor efektem "Color correction" oraz ustawić pozycję za pomocą menu "Even Pan/Crop".
Zrobiłem specjalnie dla Ciebie taką oto kreskę:

Aby było Ci łatwiej, już w proporcjach 16:9
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości