Stopniowe zwolnienie tempa dźwięku
Chodzi mi taki efekt jak na filmie:

[12 sekunda]

Ktoś jakiś pomysł? :)
Odpowiedz
Zastosuj opcję "event velocity", punktami na linii dostosujesz spowolnienia.
[Obrazek: 3a6nomwled6e_t.jpg]
Odpowiedz
(02-20-2015, 17:49)Qpoland napisał(a):  Zastosuj opcję "event velocity", punktami na linii dostosujesz spowolnienia.

Gdzie znajdę tą opcje? I jak zrobić tak samo z obrazem, żeby stopniowo został zwolniony?
Odpowiedz
(02-20-2015, 18:19)timmy98 napisał(a):  
(02-20-2015, 17:49)Qpoland napisał(a):  Zastosuj opcję "event velocity", punktami na linii dostosujesz spowolnienia.

Gdzie znajdę tą opcje? I jak zrobić tak samo z obrazem, żeby stopniowo został zwolniony?
Zaznaczasz klip i przechodzisz do Insert/Video envelopes/ Event velocity.
LOL przecież na właśnie tym sposobem najłatwiej "stopniowo spowolnisz obraz"...
Odpowiedz
(02-20-2015, 19:50)Qpoland napisał(a):  
(02-20-2015, 18:19)timmy98 napisał(a):  

Zaznaczasz klip i przechodzisz do Insert/Video envelopes/ Event velocity.
LOL przecież na właśnie tym sposobem najłatwiej "stopniowo spowolnisz obraz"...

a co z dźwiękiem?
Odpowiedz
Dźwięku nie zwolnisz krzywą velocity. Ale możesz to zrobić pluginem (kiedyś opisywałem tę metodę).
To, co podałeś, jednak jest zrobione w inny sposób (tak przypuszczam).
Każdy telefon sony xperia z ma taką funkcję (kręcisz materiał w 120fps, a później zaznaczasz fragment do zwolnienia). Myślę, że nikt się nie bawił w zwalnianie obrazu a później jeszcze za pomocą pluginu - zwolnienie dźwięku... I jeszcze do tego synchron, żeby zwolnienie obrazu szło równolegle z dźwiękiem...

Jeszcze jedno powinno Cię zainteresować:
http://sonyvegas.info/Temat-Program-do-e...8#pid53278
Odpowiedz
Ja robię to tak, że dodaję w tym miejscu osobne efekty dźwiękowe. Czyli mówiąc krótko ręczna robota, nic automatycznie.
Bardzo fajne "spowolnienia z dźwiękiem" montuje ten pan:

(poprzewijaj sobie)

Natomiast można taki efekt dźwięku bez potrzeby jakiegoś synchronizowania uzyskać tak:

[Obrazek: AuMvyyG.png]

To da ciekawy efekt. Oczywiście uprzednio spowolniłem ten fragment klipu "metodą z CTRL".
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
(02-21-2015, 18:38)Bunch napisał(a):  Ja robię to tak, że dodaję w tym miejscu osobne efekty dźwiękowe. Czyli mówiąc krótko ręczna robota, nic automatycznie.
Bardzo fajne "spowolnienia z dźwiękiem" montuje ten pan:

(poprzewijaj sobie)

Natomiast można taki efekt dźwięku bez potrzeby jakiegoś synchronizowania uzyskać tak:

[Obrazek: AuMvyyG.png]

To da ciekawy efekt. Oczywiście uprzednio spowolniłem ten fragment klipu "metodą z CTRL".

to akurat mam opanowane, interesuje mnie ten dźwięk początku i końca slow motion. Ten sposób ze screena od razu zwalnia tempo a fajny efekt daje to takie "ziuum" :D
Odpowiedz
Ja osobiście używam to tego zewnętrznych plików dźwiękowych jak akurat jakieś fajne takie znajdę.
Poszukaj pod "swoosh".
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz