Rendering z no-recompression nie działa
Witam!

Jestem od dziś szczęśliwym posiadaczem kamery Sony FDR-AX100.
Nagrywałem dziś materiał 4K 25p XAVC S z dźwiękiem 5.1 bitrate 60 Mbit/s kontener: Mp4.

1) Okazało się, że w Sony Vegas Pro 13 nie zadziałało no-recompression dla moich plików. Miałem ustawione wszystkie parametry w projekcie, tak by były zgodne z moim plikiem (chyba, że coś pominąłem). Na anglojęzycznych stronach przeczytałem, że no-recompression nie działa dla XAVC S, tylko działa jedynie dla XAVC. Czy możecie mi to potwierdzić lub pomóc mi skonfigurować Vegasa by no-recompression mi zadziałało jeśli wogóle da radę to zrobić

2) Jakość dźwięku z mikrofonu wbudowanego w kamerze jest rewelacyjna. Naprawdę!! Wyłapuje takie szczegóły i to z daleka, że szok

3) Mile się zaskoczyłem jak okaząło się w Vegasie Pro 13 odpaliłem pliki 4K z mojej kamery i podgląd obrazu działał mi płynniej niż dla FULL HD 50p. Okazało się, że najbardziej męczące dla Vegasa są klatki, a nie bitrate i nie rozdzielczość. Przynajmniej takich obserwacji dokonałem na moim 12 wątkowym komputerze z dość dobrą kartą graficzną.

Pozdrawiam
Marcin
Odpowiedz
(02-14-2015, 20:34)Kamyk79 napisał(a):  Okazało się, że w Sony Vegas Pro 13 nie zadziałało no-recompression dla moich plików. Miałem ustawione wszystkie parametry w projekcie, tak by były zgodne z moim plikiem (chyba, że coś pominąłem). Na anglojęzycznych stronach przeczytałem, że no-recompression nie działa dla XAVC S, tylko działa jedynie dla XAVC.
Tak, działa tylko w przypadku XAVC INTRA MXF. Wystarczy zajrzeć do instrukcji obsługi, żeby się o tym dowiedzieć.
Odpowiedz
(02-14-2015, 21:07)Pinto napisał(a):  
(02-14-2015, 20:34)Kamyk79 napisał(a):  Okazało się, że w Sony Vegas Pro 13 nie zadziałało no-recompression dla moich plików. Miałem ustawione wszystkie parametry w projekcie, tak by były zgodne z moim plikiem (chyba, że coś pominąłem). Na anglojęzycznych stronach przeczytałem, że no-recompression nie działa dla XAVC S, tylko działa jedynie dla XAVC.
Tak, działa tylko w przypadku XAVC INTRA MXF. Wystarczy zajrzeć do instrukcji obsługi, żeby się o tym dowiedzieć.

Ja w instrukcji obsługi do kamery nie mam takiej wzmianki i moja kamera nie nagrywa w tym formacie.
Odpowiedz
a u mnie działa, nie rozumiem
Odpowiedz
(02-14-2015, 21:30)Kamyk79 napisał(a):  
(02-14-2015, 21:07)Pinto napisał(a):  

Ja w instrukcji obsługi do kamery nie mam takiej wzmianki i moja kamera nie nagrywa w tym formacie.

Chodzi o instrukcję obsługi do Vegasa. Pomyśl najpierw: piszemy teraz o renderingu w Vegasie, więc co ma do tego instrukcja do kamery?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości