Zwężony obraz... JVC HDD
Witam, mam problem ze zrzucaniem materialu z kamery JVC Everio HDD - znalazlem w opisie, ze nagrywa pliki w formacie MPEG-2.
http://support.jvc.com/consumer/product....chive=true

Przy nagrywaniu w kamerze mam ustawione 16:9 i ladna panorama mi wychodzi. Przy zrzucie filmow z kamery na kompa mam natomiast pliki *.MOD
Przy wrzuceniu ich do 'Sony Vegas Pro 10' obraz jest zwezony, nie pomagaja mi manipulacje renderingowe przy pliku wyjsciowym. Przy zmianie formatu obraz nie rozciaga sie, a pojawiaja sie czarne pionowe paski po bokach (jesli ustawie widescreen).
HELP !
Odpowiedz
Trzeba ustawić poprawnie projekt, i pewnie poprawić w preferencjach.
Dasz sampla, czy będziemy teoretyzować?
Odpowiedz
(02-08-2015, 12:19)mateuszszar napisał(a):  Trzeba ustawić poprawnie projekt, i pewnie poprawić w pre[Obrazek: wzjpg_wxewpxh.jpg]ferencjach.
[quote pid='56549' dateline='1423390750']
Dasz sampla, czy będziemy teoretyzować?
[/quote]

Czego jeszcze potrzeba?
[Obrazek: wz2jpg_wxewpxe.jpg]
Odpowiedz
prawy przycisk na klip > properties > zakładka MEDIA > pixel aspect ratio = 1.4568 (tak samo jak w ustawieniach projektu).

sampel - miałem na myśli, żebyś wrzucił gdzieś na serwer przykładowy plik z kamery, żeby zobaczył, czy faktycznie takie ustawienia mają być. Zakładam jednak, że poprawnie ustawiłeś projekt (najlepiej używając do tego funkcji "Match media" - w prawym górnym rogu w oknie ustawień projektu)
Odpowiedz
(02-08-2015, 12:53)mateuszszar napisał(a):  prawy przycisk na klip > properties > zakładka MEDIA > pixel aspect ratio = 1.4568 (tak samo jak w ustawieniach projektu).

sampel - miałem na myśli, żebyś wrzucił gdzieś na serwer przykładowy plik z kamery, żeby zobaczył, czy faktycznie takie ustawienia mają być. Zakładam jednak, że poprawnie ustawiłeś projekt (najlepiej używając do tego funkcji "Match media" - w prawym górnym rogu w oknie ustawień projektu)

BĄDŹ blogoslawiony, o Panie! :-*
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości