[oddzielony] DVD z VHS
Sory że podpinam się do tego wątku ale za cholerę nie widzę nigdzie przycisku do założenia nowego wątku.
Mam na razie dwa pytania.
Pierwsze to sprawa nagrania z VHS. Oddałem kasetę do przegrania na dvd i została nagrana w następujących ustawieniach. 5022 kbps, 720x576, at 25.000 fps, MEGE Video Pal. Wrzuciłem nagranie do vegasa i podrobiłem je kolorami, głębią, kontrastem itp. Wyrenderowałem w MPEG2 Program stream PAL. Potem oczywiście wsadziłem do Architekta i nagranie jest gotowe do wypalenia. Mam jednak dwie płytki dvd które stanowią całość ( wesele). Czy istnieje możliwość po sklejeniu filmów z dwóch płyt DVD aby je w jakiś sposób skompresować i wypalić na jedną płytkę oczywiście bez strat w nagraniu bo i tak nagranie jest słabe jak to bywa z nagraniem z VHS.
A może waszym zdaniem wybrałem zły rendering.

Drugie pytanie dotyczy renderingu w Vegasie. Na czym polega różnica pomiędzy nr MPEG2 Program Stearm PAL a to samo tylko z dopiskiem Architekt.
Odpowiedz
(08-17-2013, 21:45)efix napisał(a):  Uwaga:
- wszystkie posty z tekstem "nie mogę pisać w innych działach więc piszę tutaj",
- wszystkie posty z problemami technicznymi gdzie nie podano wyczerpująco - wersji Vegasa, wersji Windows, formatu plików wejściowych i wyjściowych,
- posty dolepione do cudzych wątków "to ja się podczepię" albo "bo nie mogę pisać gdzie indziej",
- posty związane z renderem na YouTube, które jednoznacznie świadczą o tym, że autor nie przeczytał wątku z tym związanego (oraz takie na które odpowiedź znajduje się na stronie YT) oraz bez podania aktualnych ustawień pytającego,

lądują w koszu bez uprzedzenia.

(04-15-2012, 13:59)efix napisał(a):  Drogi nubie, lub jak wolisze, newbie.
Zanim COKOLWIEK napiszesz na tym forum, także w shoutboxie:

1) Przeczytaj cholerny REGULAMIN

2) Zanim zadasz jako kolejny buc i analfabeta pytanie "czemu nie mogę pisać", "czemu nie mogę założyć wątku" patrz punkt 1.

3) Nie dopisuj się do cudzych wątków "bo nie możesz założyć". Takie listy będą usuwane, a Ty prawdopodobnie dostaniesz bana lub karne punkty.  Jak coś nie pasuje - patrz punkt 1.

4) Zanim zaczniesz pyskować, w ramach relaksu możesz przeczytać ten pochodzący sprzed naszej ery tekst.

5) To nie płatny support, naprawdę nie spieszy się nam i nie mamy żadnego obowiązku analizy Twojego problemu od ręki. I mamy serdecznie w ...nosie, że musisz koniecznie skończyć ten projekt na jutro, za godzinę, czy na wczoraj.

6) Zadając pytanie podaj WSZYSTKIE szczegóły techniczne. Podaj je "POPRAWNIE". Jeżeli nie wiesz o co pytamy, patrz punkt 1) i wróć za jakiś czas.

7) Na wszelki wypadek patrz punkt 1.

8) Gdybyś przeoczył punkt 7 przypominamy - patrz punkt 1 ponownie.

Przekleiłem, skoro nie znalazłeś...

Wracając do Twojego pytania.
1. Tak. Można dwie płytki skleić w jedną (a dokładnie materiał z dwóch płyt, aby zamieścić na jednej). Wszystko zależy od wagi pliku - czyli bezpośrednio od przepływności filmu (bitrate'u).
2. Szablon z dopiskiem 'Architect' jest dopasowany wg zasad tworzenia DVD-VIDEO (zgodnie z standardem). Korzystając z tego szablonu możesz mieć pewność, że DVD-Architect nie będzie ponownie przetwarzał materiału podczas authoringu (co zaoszczędzi Ci czasu, oraz nie pogorszy jakości).

Ps. temat przekleiłem oraz zmieniłem nazwę tematu (Twój problem ma niewiele wspólnego z wagą AVI...). Proszę pilnować takich rzeczy na przyszłość. Inaczej będzie kosz + ostrzeżenie (wg regulaminu).
Odpowiedz
Dzięki za szybką odpowiedź i sorrrrry za głupie niedopatrzenie przez które mnie trochę pojechałeś.
Wracając do tematu nr 1. Jeżeli waga filmu jest większa niż pojemność dvd to po zapisaniu obrobionego i wyrenderowanego filmu na twardzielu mam go skompresować jakimś konkretnym programem ? i do jakiej formy bezstratnej go skompresować?

2.Teraz rozumiem dlaczego niektóre projekty miałem drugi raz renderowane w Architekcie. Jak się to jednak ma do filmów HD które w renderze Vegasa nie mają opcji Architekta. Czy wynika z tego że poddawane są renderowaniu w Vagasie i Architekcie?
Odpowiedz
1. Vegasem? Przecież jesteśmy na forum Vegasa :)
Forma bezstratna? Na DVD? Widzę duże braki. Poczytaj najpierw, czym jest DVD i jaki kodek jest użyty w tym formacie.
Skoro Vegas renderuje film mając w szablonie dopisek "Architect", to chyba nie trzeba dłużej szukać formatu. Bezstratne się jednak nie da - taka specyfikacja formatu MPEG2, który jest użyty do DVD. Jedyna opcja - dopasować odpowiedni bitrate, aby upchnąć film na płycie. Pamiętaj także, że możesz użyć płyty dwuwarstwowej (DVD-DL), wówczas nic nie stracisz na jakości.
Jeśli zdecydujesz się na upychanie jednak całości na jednowarstwowej płycie, musisz dopasować bitrate, aby zmieścić całość w 4.3GB. Najlepiej użyć do tego kalkulator bitrate dla płyty DVD. Wpisujesz długość filmu, i wagę, jaką chcesz uzyskać, a program wypluwa Ci bitrate, który musisz zastosować przy renderingu.
Przypuszczam, że bitrate będzie niski - więc opcja dwuprzebiegu (two-pass), pomoże uzyskać lepszą jakość niż w przypadku jednego przebiegu, ale czas renderingu się wydłuży. Coś za coś.

2. Źle wyrenderowane filmy będą wymagały ponownej recompressji w DVD-Architekcie. Poprawnie przygotowane filmy (wg specyfikacji DVD), będą widniały jako 'bez recompressji", a authoring będzie trwał kilka chwil (prawie tyle, co przekopiowanie plików).
Ps. Nie pojechałem, bo oszczędziłem ostrzeżenia i kosza, który powinien być nałożony z automatu (wg regulaminu)... więc troszkę pokory by nie zaszkodziło.
Odpowiedz
W moim przypadku chyba pozostanę przy dwóch płytach gdyż nie wiem czy mój odtwarzacz obsługuje dwuwarstwówki. Zmniejszenie britrate spowoduje utratę jakości więc też bezsensu.
Odpowiedz
A jaki problem sprawdzić odtwarzacz, czy przeczyta DL? Tylko ważne, żeby nagrywać niskimi prędkościami.
Płyty DL to norma. Większość oryginalnych płyt DVD z filmami, to właśnie DL.
Nawet najstarsze odtwarzacze to czytają. Pytanie tylko, czy Twój nie będzie miał problemów (bo z nagrywanymi zawsze jest gorzej).

Jak kupisz porządną płytę (JVC, TDK, Verbaim), i nagrasz niską prędkością (np. 4x lub 8x), to myślę, że nie powinno być problemu.
Odpowiedz
No w zasadzie to masz rację, spróbuję tak zrobić.
Odpowiedz
Niestety wielkość filmu przekracza pojemność dvd DL. Myślę że spróbuję ten film wypalić na płytce BR bo chyba nie ma różnicy w nośniku na którym zostanie wypalony.
Zastanawiam się jednak jak zrobić aby móc zapisać drugi film na tej samej płytce na pozostałym wolnym miejscu w późniejszym czasie. Jak wypalę pierwszy film z VHS z ramienia Architekta to chyba zamknę sobie możliwość zapisu kolejnego. Jak byś ty to zrobił.
Odpowiedz
DVD Architect nie obsługuje wielosesji. Nie dograsz nim kolejnego filmu tak, jak na przykład na domowej nagrywarce DVD podpiętej do TV.
Takie rzeczy możesz jednak zrobić na NeroVision.
Odpowiedz
No właśnie tak mi się wydawało. Wypalę gotowe pliki na twardzielu a potem zgram na BR Nerem, Imgburn lub Ashampoo.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości