darmowy plugin do zdjęć - jak przesunąć position
Witam!

Chciałbym wykorzystać plugin, a właściwie ręcznie stworzony projekt dla swojego użytku domowego, ale chciałbym wykorzystać go dla kilku zdjęć, a nie tylko dla jednego.

Link do projektu Sony Vegas Pro

Udało mi się zdublować ścieżkę i przesunąć ją w prawo, ale niestety nie potrafie przesunąć ścieżki, tej w której jest zdjęcie, gdyż tam są punkty na osi czasu z właściwością position, która się zmienia co kilka sekund, a jest ich chyba ze 100-500.

Jak automatycznie przesunąć współrzędną X dla zdjęcia o stałą wartość, by nie musieć manualnie zmieniać position dla każdego punktu na osi czasu?

Pozdrawiam
Marcin
Odpowiedz
options > Lock evenlope to events
powinno być domyślnie wyciągnięte na pasek narzędzi (ikona krzywej evenlope z punktami kluczowymi oraz kłódką).
Odpowiedz
(02-06-2015, 14:14)mateuszszar napisał(a):  options > Lock evenlope to events
powinno być domyślnie wyciągnięte na pasek narzędzi (ikona krzywej evenlope z punktami kluczowymi oraz kłódką).

Niestety Lock envelope to events jest faktycznie w opcjach Options, ale niestety ono pojawia się tylko w oknie głównym Vegasa (w tym bez kłódki). Natomiast w oknie z kłódką i punktami kluczowymi tej opcji nie ma i chyba przez to nie ma to wpływu na przesunięcie obiektu dla wszystkich keyframes, tylko ma wpływ na jedno keyframe.

Nie bardzo też wiem czy w moim przypadku powinienem użyć może offsetu dla współrzędnej X, czy po prostu position dla X.

Reasumując, jak na razie to nie działa i nie wiem nadal jak mam zmienić współrzędną globalnie dla wszystkich keyframes w widoku Track Motion.
Odpowiedz
Nie rozumiem tego co napisałeś. Mógłbyś dać screen?
Odpowiedz
(02-07-2015, 23:41)Kamyk79 napisał(a):  
(02-06-2015, 14:14)mateuszszar napisał(a):  options > Lock evenlope to events

Niestety Lock envelope to events jest faktycznie w opcjach Options, ale niestety ono pojawia się tylko w oknie głównym Vegasa (w tym bez kłódki). Natomiast w oknie z kłódką i punktami kluczowymi tej opcji nie ma i chyba przez to nie ma to wpływu na przesunięcie obiektu dla wszystkich keyframes, tylko ma wpływ na jedno keyframe.

Nie bardzo też wiem czy w moim przypadku powinienem użyć może offsetu dla współrzędnej X, czy po prostu position dla X.

Reasumując, jak na razie to nie działa i nie wiem nadal jak mam zmienić współrzędną globalnie dla wszystkich keyframes w widoku Track Motion.

Wydaje mi się, że to bug...:(

Bug moves keyframe
Odpowiedz
Którego vegasa używasz (build!). Daj screen, bo sprawdzałem na tym darmowym szablonie od vegasaura i nie było problemu z przesuwaniem z keyframe'ami
Odpowiedz
Używam Vegasa 13.0 (Build 428) 64-bity
Odpowiedz
Nie ma tam buga
Odpowiedz
(02-08-2015, 0:19)mateuszszar napisał(a):  Nie ma tam buga

To proszę napisz mi krok po kroku jak to robisz. Ja próbowałem to zrobić na tym projekcie VegasAur i robiłem to tak:

1) Zaznaczałem Lock envelopes to events
2) Wchodziłem w Track Motion, gdzie miałem 100-500 keyframe`ów na osi czasu i następnie klikałem z przytrzymanym shiftem od pierwszego keyframe`a do ostatniego (tak by wszystkie keyframe`y były zaznaczona) i przesuwałem obiekt w prawo i miało to tylko wpływ na pierwszy zaznaczony keyframe.
Odpowiedz
Ok.

Robię tak: włączam projekt Vegasa > sprawdzam > czy mam aktywne "lock envelopes to events" > przesuwam.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości