Glidecam HD4000
Witam.
Mam jedno krótkie pytanie:
Mam zamiar wypożyczyć Glidecama HD 4000 pod mojego
Panasonica HC X920. Czy tą kamerę da się zamontować na tym Glidecamie?
Pozdrawiam
Odpowiedz
ile waży kamera?
Jaki jest udźwig GlideCam'a?

Takie to skomplikowane?
Odpowiedz
z tego co widzę, ten Panasonic to maleńka kamerka... Myślę, że za lekka do tak dużego GlideCam'a. Coś musi go zrównoważyć. Chyba, że dasz balast... HD4000 ma 1.8 - 4.5kg udźwigu. Myślę, że ta kamerka waży mniej jak 1.8kg (wg producenta, bez baterii niecałe 0.5kg).
Do małych kamer jest HD1000
Odpowiedz
Mhm, rozumiem że ciężarki "fabrycznie" dołączane do tego Glidecama raczej nie wystarczą?
Kamera razem z większą baterią waży około 1kg
Odpowiedz
ciężarki dołączone do zestawu musiałbyś zamontować w miejsce na kamerę (a nie na ciężarki), dokładnie pod kamerą.
Cały myk polega na tym, aby glide cam był wyważony.

Dlaczego konkretnie chcesz HD4000? Taki masz? Czy to przyszłościowa inwestycja?
Ja mam HD2000 i wystarcza nawet na cięższą kamerę. Ale fakt, HD4000 jest większy, przez co płynniej działa (łatwiej go prowadzić).
Odpowiedz
Nie to w sumie żadna inwestycja, chciałem po prostu wypożyczyć Glidecama jednorazowo
na nakręcenie teledysku, a wśród ofert oczywiście pojawia się HD2000, ale że tak powiem
ludkowie z wypożyczalni nie chcą go wypożyczyć osobom niepełnoletnim,, ani nie związanym
z filmowaniem, nie oferują też pomocy przy wyważeniu (co to ma być?!)
. W przypadku tego Glidecama, facet zgodził się go wypożyczyć i jednocześnie pomóc
w wyważeniu więc dlatego się zdecydowałem. Posiadam już taki zwykły statyw naramienny
ale jeśli chodzi o stabilizację to niestety bieda.
Odpowiedz
Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z Glidecam'em, to powiem szczerze, chyba nie najlepszy pomysł, aby go używać. Aby płynnie prowadzić, trzeba dużo poćwiczyć. Sam pamiętam, jak pierwszy raz chodziłem z glidecamem, to obraz chodził na boki bardziej, jakbym prowadził kamerę 'z ręki'.

Jeśli ten, który C wypożyczy, nie będzie Ci asystował (a w razie czego nie nakręci za Ciebie), to raczej odpuść, bo szkoda kast na wynajem.
Lepiej pogadaj z kimś, kto umie się tym bawić, i zapłać mu równowartość wypożyczenia, żeby Ci zrobił ujęcie.

Nie pisze tego, żeby Cię zniechęcać, bo sam większości uczyłem się na własnych błędach, ale nie chcę, żebyś po dniu zabawy z glidecamem stwierdził, że nie było warto wywalić kasę.

Ps. Jakie miasto?

W razie czego umów się na próbną zabawę z tym gościem, który Ci chce pożyczyć. Jeśli uda się wyważyć, to ok. Pobawisz się i będziesz wiedział czego się spodziewać.
Odpowiedz
Wstyd przyznać ale Warszawa
Myślę, że przy dobrym wyważeniu nie powinno być też tak bardzo źle,
czasu na nagrania będzie dość sporo, a w ostateczności mam też Mercalli
choć chciałbym jak najmniej go potem użyć w montażu :D
Odpowiedz
dlaczego macie takie zdanie o Warszawie? Nie rozumiem tego...

jeśli masz opcję, to jak pisałem, umów się wcześniej, żeby poćwiczyć i spróbować wyważyć. Jeśli będzie Ok, to luz. A jak nie, to będziesz miał czas na szukanie innej opcji.
Odpowiedz
Wielkie dzięki za pomoc :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości