Shift + B nie do końca działa!
Hejka, to znów ja. :D

W Sony Vegas Pro użyłem na klipach w filmie opcji Shift + B która ma teoretycznie usuwać zacięcia z klipów, ale u mnie jakoś to nie działa.

Kiedy zaznaczyłem cały klip od początku do końca i wcisnąłem kombinację klawiszy, to ta kreska przeszła jedynie 1,20 sekundy po klipie i koniec, nie doszła do końca klipu. I tak z każdym...

Nie wiecie jak temu zaradzić? Albo w inny sposób poradzić sobie z zacinającym się filmem?

Ustawienia projektu:

[Obrazek: RKkzFXl.png]

Ustawienia renderowania:

[Obrazek: zWGGSxh.png]
THE SIMS TIMES - Twój Simowy Brukowiec!
Odpowiedz
A wiesz w ogóle co to jest Shift+B?

Może czas przeczytać instrukcję?
Funkcja, do której skrót wciskasz, to Build Dynamic RAM Preview. Doczytaj dokładnie w helpie [F1].
Zapewniam Cię, że funkcja ta działa dobrze.
Odpowiedz
(01-30-2015, 21:15)mateuszszar napisał(a):  A wiesz w ogóle co to jest Shift+B?

Na YouTube jakiś user pokazywał, że właśnie zapobiega to zacięciom w klipie i widać było, że u niego to działa, że przetwarzany jest cały klip od początku do końca.
THE SIMS TIMES - Twój Simowy Brukowiec!
Odpowiedz
Twierdzisz, że koleś na jutubie wie lepiej niż instrukcja? Chyba nie...

Przetwarza tyle (buduje podgląd do RAMu), ile masz wydzielonego w tym celu RAMu.

Tobie raczej potrzebna jest funkcja "prerenderingu". Wówczas zostanie przeliczony obraz i zapisany w katalogu TEMP. Nie będzie musiał być liczony za każdym razem, ale automatycznie zniknie, jak wprowadzisz najmniejszą zmianę (co jest logiczne).
Ps. Po cholerę załączasz przykładowy plik video, skoro już po godzinie go usuwasz? Forum nie ma służyć tylko Tobie, ale i przyszłym użytkownikom, którzy wdepną w taki sam problem. Nie bądź egoistą, i zostawiaj po sobie pomoc, którą uzyskałeś.
Odpowiedz
Właśnie, czemu klip usunięty? Ja właśnie go włączyłem by zobaczyć i co... Nie ma.
Co do problemu to ta opcja nie usuwa zacięć z klipu. Przycinać Ci może w programie bo masz za słaby komputer na tak zaawansowane np. przejście jakie zadałeś programowi. No i dodatkowym faktem jest również program na jakim pracujesz ponieważ jest bardzo niestabilny. Tylko w nim miewam sytuacje np. tego typu:
otwieram program, za 5 minut do niego powracam, klikam na "Browse Media" czy tam "Explore Media" (już nie pamiętam nazwy dokładnie) i wybieram literę dysku by ujrzeć jego zawartość. W momencie kliknięcia literki dysku - program wywala błąd i się zamyka. Tego typu i inne sprawy.

No, ale wracając do meritum. Nie wierzę, żeby tylko sekundę wytrzymał. To ile przeliczy zależne jest od ilości RAMu w komputerze najprawdopodobniej. No i ta opcja służy temu by po przeliczeniu można było otworzyć klip i podejrzeć sobie jak to będzie wyglądać. Ale jak klikniesz gdzie indziej lub zrobisz kilka innych czynności i będziesz nadal chciał płynnie otworzyć tamten fragment na którym wcisnąłeś SHIFT + B (jak pamiętam) to się nie uda. Będziesz od nowa musiał przeliczyć. Jak to rozwiązać? Przydziel w opcjach więcej pamięci RAM do "Video Preview".
Mogę mylić nazwy bo piszę teraz z pamięci.

Ciekawostka:
Ja zmieniłem sobie skrót z SHIFT+B na ENTER. Tak aby ujednolicić sobie skróty z Adobe Premiere (inny program do montażu) na tyle na ile się da. Podobnie ze spacją. Klawisz spacji służy mi za Start i Stop zamiast niewygodnego Entera.
Zawsze przenoszę swoje presety, skróty programowe na każde nowe stanowisko na które zasiadam (na czyiś komputer na przykład).

Pozdrawiam serdecznie.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz