Efekt podróży po kuli ziemskiej
Witam serdecznie. Moje pytanie: Jak w Sony Movie Studio zrobić taki oto ładnie wyglądający efekt podróży (po linii) wokół kuli ziemskiej lub jakiegos państwa?

Efekt widoczny na początku filmu:

Dawniej nakładałem na siebie dwa obrazy - jeden z mapą bez linii, drugi - z linią, i przesuwałem w lewo/prawo/po ukosie. Jednak tu cała planet obraca się, przybliża i wygląda niesamowicie :)

Dzięki za pomoc!
Odpowiedz
To prosta animacja z iMovie (apple). Tam jest gotowy moduł do robienia takich rzeczy.
Jeśli nie masz nikogo znajomego kto ma mac book pro, to skocz do iSpot i zrób, i wyeksportuj sobie na penDrive...
Odpowiedz
super efekty, czas się ich nauczyć :)
Odpowiedz
nauczyć się iMovie? Wysoko sobie stawiasz poprzeczkę ;)
hahaha

Włączasz i już umiesz. Wszystko w nim jest intuicyjne.
Odpowiedz
OK dzieki.

A czy jakis pomysl jak zrobic to na Sony Movie Studio? Nie musi byc identyczne. Ale cos podobnego. Moze sa jakies programy zewnetrzne (byle freeware...)

Dzieki
Odpowiedz
Podobnie można... ale trzeba się narobić.
Trzeba przygotować osobno kulę, oraz osobno trasę. Później maskowanie i powinno wyjść.

Jest jakiś plugin chyba od BCC do nakładania grafiki na sferę (wówczas możesz zrobić globus). Odpowiednio zanimować za pomocą klatek kluczowych pluginu (keyframe'ów).

Ale to też nie będzie tanie, bo efekty BCC kosztują trochę.

Wydaje mi się, że najtaniej będzie znaleźć kogoś z iMovie ;)
Odpowiedz
(01-30-2015, 1:21)mateuszszar napisał(a):  Podobnie można... ale trzeba się narobić.
Trzeba przygotować osobno kulę, oraz osobno trasę. Później maskowanie i powinno wyjść.

Jest jakiś plugin chyba od BCC do nakładania grafiki na sferę (wówczas możesz zrobić globus). Odpowiednio zanimować za pomocą klatek kluczowych pluginu (keyframe'ów).

Ale to też nie będzie tanie, bo efekty BCC kosztują trochę.

Wydaje mi się, że najtaniej będzie znaleźć kogoś z iMovie ;)

W Sony Movie Studio brak miejsc ana pluginy.

Ale dzięki. Pobawię się w GIMPIE, zrobie jakieś animacje w Sony i jako tako, ale będzie :)
Temat zamknięty :)
Odpowiedz