Cropowanie z 1080p do 720p[stabilizacja]
Witam.
Moja kamera nagrywa obraz w rozdzielczości 1920x1080 w 50 klatkach na sekundę.
W zwykłych sytuacjach oczywiście renderuję film w Sony Movie Studio z tymi ustawieniami, ale
ostatnio zacząłem korzystać z oprogramowania do stabilizacji, w wyniku czego czasami obraz zostaje powiększony
o 1,25 raza (często mniej i rzadko więcej). I tu pojawia się moje pytanie: czy opłaca się wtedy taki materiał zrenderować w 1080p,
czy może lepiej skropować go do 720p, licząc na to będzie bardziej ostry itd. Czy w Sony Movie Studio da radę zrobić coś takiego z
dobrym skutkiem, czy musiałbym użyć innego oprogramowania?
Pozdrawiam
Odpowiedz
Movie Studio całkowicie sobie z tym poradzi. Osobiście też bardzo często używam stabilizacji, przy plikach full HD, renderując do full HD, utrata jakości gołym okiem patrząc jest znikoma. Na pewno materiał nie zyska na ostrości jeśli wyrenderujesz do HD. Co najwyżej straci jeśli potem na ekranie będzie skalowany do full HD. Jeśli chcesz uzyskać ostrzejszy obraz to użyj "sharpen" lub "unsharp mask", zależnie od przypadku. Jeśli materiał będzie oglądany na dużym ekranie przy rozdzielczości full HD to renderuj do full HD, jeśli zaśna czymś mniejszym w niższej rozdzielczości to do HD powinno wystarczyć.
Odpowiedz