Problem ze zrenderowaniem filmu nagranego w pionie
Witam! Zmontowałem w sony vegas 12pro film. Niektóre kawałki są nagrane w pionie a inne w poziomie. Po zrenderowaniu w jakimkolwiek formacie odtwarza się jedynie intro zrobione przeze mnie i elementy które zostały nagrane w poziomie. Natomiast część nagrana w pionie, nie. Proszę o pomoc. Z góry dziekuje :)
Odpowiedz
Może jakiś konkret? Screen? Załączony plik .veg?

Nie wierzę w to, co piszesz. Pracuję od lat na vegasie i nigdy nie miałem sytuacji, żeby część filmu się renderowała, a część nie. I jeszcze żeby to zależało od tego, czy coś jest w poziomie czy pionie.

Ps. Zalecam przeczytanie regulaminu (również tych w dziale dla nubów, bo ostatnio zauważam wysyp banów!!!)
Odpowiedz
ja nie "wieżę" w Twoją głupotę :) jeśli już to wierzę. PS: problem rozwiązany w properties zmieniłem na 0stopni z domyslnych 90 i w pan cropie obróciłem film ;)
Odpowiedz
Czyli problem był w tym, że nie wiedziałeś jak obrócić obraz "w lewo" lub "w prawo"?
Nie można było tak napisać od razu?
Odpowiedz
nie do końca bo po wgraniu filmów od razu były one odwrócone(domyślnie) :)
Odpowiedz
niemniej dopiero jak napisałeś, że się naprawiło, byłem w stanie zrozumieć o co chodzi.

Być może moje zmęczenie daje się we znaki (obiecuję, że niebawem odpocznę, więc na forum nie będzie mnie przez jakiś czas).

Wracając do Twojego problemu.. (o ile jeszcze jest aktualny - chcesz coś podziałać przy tym).
Dobrze by było, jakbyś napisał coś więcej. Wkleił jakiś screen. Pokazał, którą masz wersję Vegasa (istotny jest build), jakie pliki wrzucasz na timeline (pewnie z telefonu? skoro odwrócone).
W podawaniu info o plikach liczą się detale (kodek). Tego vegas nie napisze, musisz to zrobić za pomocą programu MediaInfo.
Odpowiedz