Kolejna rozpaczliwa prośba o pomoc...
Tak, to znów ja... Tym razem stało mi się coś takiego (opisze niżej) że nie uporam się z tym za Chiny Pana...
Otóż, normalnie robie swoje w Vegasie (animacje tekstu za pomoca 3d source alpha) i nagle po którymś animowanym tekscie (na jednym tracku jak na ponizszych zdjęciach) poprzednie napisy mi się rozjeżdzają, a powinny być takie i tylko takie:
[Obrazek: eRUfF.jpg]

A po pewnym czasie, ten napis powoli mi się rozjeżdza, czy to wina tego, iż 2 animowane teksty sa na jednym tracku? da się "podzielić" timeline by animacje się nie kłóciły?
[Obrazek: jnarj.jpg]

Chciałbym mniej więcej tak to podzielić. Chyba ze się nie da, to muszę do każdego tekstu oddzielnego tracka robić? :/
[Obrazek: 3IF7p.jpg]

Bardzo proszę o pomoc! Jakoś odwdzięcze się!

W razie pytań, prośb o zrobienie SSa jak najbardziej moge zrobić.

Z Góry dziekuję, pozdrawiam!
Odpowiedz
możesz wrzucić plik .veg? (już nie musisz)
Coś mi się wydaje, że masz pomieszane na keyframe'ach.

Ok.
Na pewno na keyframe'ach.
Rozjeżdża się po chwili, bo później jest inny keyframe z innym położeniem okna.
Musisz ustawić charakterystykę "HOLD" dla ostatniego keyframe'a z pierwszej animacji, lub zdublować ostatnie keyframe'y z pierwszej animacji i wrzucić je na koniec tej właśnie pierwszej animacji - tak, żeby przez cały czas trwania pierwszej animacji nic na keyframe'ach się nie zmieniało.

Panowie. Jest prośba. Bo forum zaczyna wyglądać jak "poczytaj mi mamo". Jest manual. Jest "Interactive Tutorials". Dla kogo to jest zrobione? Dla mnie?

Forum jest dla zaawansowanych użytkowników. Dyskutujemy o problemach z programem, o niejasnościach, a nie robimy z forum szkółki podstaw programu. Ok?

Zawsze też możesz osobne animacje robić na osobnych plikach .veg; a następnie wrzucić je do nowego projektu na oś czasu (timeline) -> bez wcześniejszego renderowania. Wówczas będą traktowane jak klip video z transparentnym tłem (jeśli tak jest w danych animacjach). Tak chyba najbezpieczniej.
Odpowiedz
Nie rozumiem dokładnie jak to zrobić, by było dobrze, jesteś w stanie to poprawić po wrzuceniu przezemnie pliku .veg? wtedy przestudiuje sobie, jak to zrobić..
Odpowiedz
Tak.
Dawaj szybko, to machniemy :)

A w przyszłości rozważ zrobienie animacji na osobnych projektach .veg
Odpowiedz
Kiedyś postawie Ci browara :)

Załączone pliki
.veg   Lyric Project (Avicii).veg (Rozmiar: 380.07 KB / Pobrań: 25)
Odpowiedz
Chyba nic nie szkodzi, jak nie bedziesz miał pliku bazowego i będzie offline?

@EDIT
Może to będzie smieszne, ale chciałbym kiedyś w życiu osiągnąc taki efekt (animowanych napisów jak tu:
)
Mysle ze to na pewno nie jest vegas, tylko co to moze byc? AAE, Avid, FC Pro?
Dla mnie to czysta perfekcja, te animacje... miodzio! :)
Odpowiedz
Łap
vegas da radę... ale myślę, że w AAF może to być dużo łatwiejsze. Vegas nie jest stworzony do animacji (mimo, że też w nim można to zrobić)

Załączone pliki
.veg   Lyric Project (Avicii)_m.veg (Rozmiar: 382.57 KB / Pobrań: 26)
Odpowiedz
Cholera jasna... dzieki! nie mam pojecia jak to zrobić w praktyce!
Jest jakiś poradnik który by mi dokładnie to zademonstrował, jak to zrobić? gdyż jak widziales zostalo mi jeszcze troszkie do obrobienia :)
Odpowiedz

making off :)
Odpowiedz
Nie wierze, że tacy ludzie jeszcze istnieją...
Czemu tak bardzo chcesz, żebym to umiał? Jestem z Warszawy, a ty z Krakowa, nie przeszkadza Ci, że pomagasz "cwaniaczkowi" albo "oszuscie"?
Odpowiedz