Przygotowanie wideo fullHD dla DVD arch.
Witam.
Wiem że podobne tematy były poruszane,więc jeśli te pytanie jest zadane drugi raz to z góry przepraszam.

Jaki preset wybrać przy renderingu materiału,który ma docelowo trafić do DVD arhitect 6.0 ? Chciałbym stworzyć w tym programie płytkę BluRay na której będą filmy w jakości fullHD z menu itp.
Nie wiem jaki w tym celu wybrać preset przy renderze wegasowym aby zapis płytki w DVD arch. nie trwał sto lat i był dobrej jakości.
Kiedyś robiłem DVD i użyłem do tego gotowych presetów wegasowych takich jak DVD architect PAL video stream.
Jednak w przypadku BluRay nie ma tam nic z dopiskiem DVD architect.
Materiał wejściowy który chce wyrenderować z wegasa to MOV 1920x1080 25p 
Jeśli ktoś ma chwile to będę wdzięczny za porady.  
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz
MOV - zupełnie bez sensu.

Zacznijmy od początku.
Blu Ray możesz zrobić w dwóch formatach - MPEG2 oraz AVC (różnic chyba nie muszę wypisywać...).
Dla MPEG2 - masz template z dopiskiem BluRay.
Dla AVC - masz dwa wyjścia: Sony AVC oraz MainConceptAVC (obie wersje mają szablony z dopiskiem BluRay).

Zauważ, że dla template BluRay masz domyślnie sam strumień video - więc audio renderujesz osobno.
Dla Bluray możesz wybrać WAVE (wav64) lub AC3 (kompresja).

Istotne jest to, że Bluray dla systemu PAL nie obsługuje progressive - więc musisz dodać przeplot (ale szablon jest tak właśnie ustawiony - 50i, lub stosując nomenklaturę sony - 25i). Chyba, że masz materiał w 24p lub 30p :)

Dźwięk AC3 renderuj zgodnie z szablonem DVD (uważaj na Auto Gain Control - które potrafi czasami zepsuć dźwięk, jeśli masz dobrze wymasterowany (brak przesterów), to wyłącz auto control. Jeśli masz przestery - załóż na sumie limiter i będzie git.

Później w DVD_Architekcie wszystko ładnie pójdzie "no-recompressing", więc authoring BD pójdzie w minutę.
Odpowiedz
Dodam jeszcze, że dla zwykłego filmu, wystarczy jak będziesz renderował VBR 18/21Mbps dla strumienia video.
Dźwięk - ac3 320kbps (lub coś koło tego). I koniecznie 48khz (a nie 44,100 jak dla CD!).

Jak o czymś zapomniałem - pytaj.
Odpowiedz
(12-20-2014, 20:59)mateuszszar napisał(a):  Dodam jeszcze, że dla zwykłego filmu, wystarczy jak będziesz renderował VBR 18/21Mbps dla strumienia video.
Dźwięk - ac3 320kbps (lub coś koło tego). I koniecznie 48khz (a nie 44,100 jak dla CD!).

Jak o czymś zapomniałem - pytaj.

Myślę że bez podania materiału wejściowego nie ma sensu podnoszenie wartości próbkowania do 48000.
Może niech autor poda wartości audio.
Odpowiedz
Źle myślisz :)
Standard video to 48khz (DVD/BD) - amen!.

Jeśli ma materiał z kamer, to będzie miał 48khz. Jeśli ma 44.100 - to musi przemasterować na 48khz, żeby przesterów nie był na płycie.

Panowie - trzymamy się standardów. Nie ma domysłów. Nie ma - a może wyjdzie. Nie ma "myślę". Od tego są standardy, żeby się ich trzymać! :)
Odpowiedz
@mateuszszar... czy jak masz 25fps to da rade przerobić na 29fps ? Teoretycznie tak ale na jakości nic nie podniesiesz.
Odpowiedz
trochę teorii:

Dla BluRay
Cytat:Sample Frequency:

LPCM - 48 kHz, 96 kHz, 192 kHz
Dolby Digital - 48 kHz
Dolby TrueHD - 48 kHz, 96 kHz, 192 kHz
DTS - 48 kHz
DTS HD Master Audio - 48 kHz, 96 kHz, 192 kHz
DRA - 48 kHz
DRA extension - 48 kHz, 96 kHz

Przy okazji, dla DVD też 48kHz jest najniższą częstotliwością próbkowania strumienia audio.
@dnarec - Nie rozmawiamy o klatkażu, tylko o częstotliwości samplowania.
Nie mieszaj...
Odpowiedz
(12-21-2014, 1:41)mateuszszar napisał(a):  trochę teorii:

Dla BluRay

Cytat:Sample Frequency:

LPCM - 48 kHz, 96 kHz, 192 kHz
Dolby Digital - 48 kHz
Dolby TrueHD - 48 kHz, 96 kHz, 192 kHz
DTS - 48 kHz
DTS HD Master Audio - 48 kHz, 96 kHz, 192 kHz
DRA - 48 kHz
DRA extension - 48 kHz, 96 kHz

Przy okazji, dla DVD też 48kHz jest najniższą częstotliwością próbkowania strumienia audio.

@dnarec - Nie rozmawiamy o klatkażu, tylko o częstotliwości samplowania.
Nie mieszaj...

pisze o materiale wyjściowym z eosa ;) jeśli nie miał mikrofonu zewnętrznego to ok 48, ale jeśli nagrywał na rejestratorze zewnętrznym, to kto wie...
Odpowiedz
beente robi teledyski. Jeśli panowie dostarczyli mu poprawny dźwięk, to ma 48kHz. Jeśli nie - to nie jego problem. To, że ktoś jest niedouczony, trzeba prostować, a nie naginać.

beente chce nagrać płytę BluRay. Więc pierwsze co robię sprawdzam standardy - tak?
Więc proszę Cię po raz kolejny - nie mieszaj.

Ps. rejestratory też po coś mają przełącznik 44.1/48kHz.
Pps. Jak tak dalej pójdzie, będziesz moderowany, bo póki co muszę Ci tłumaczyć to, co jest oczywiste i do przeczytania choćby w internecie, a po pierwsze to nie Twój temat... a po drugie - popatrz jak daleko odbiegliśmy od tematu. Myślisz, że beente będzie to potrzebne? To, że się uparłeś, żeby robić dźwięk 44.1 a nie 48kHz?

*** wesołych świąt ***
Odpowiedz
Cytat:Istotne jest to, że Bluray dla systemu PAL nie obsługuje progressive - więc musisz dodać przeplot (ale szablon jest tak właśnie ustawiony - 50i, lub stosując nomenklaturę sony - 25i). Chyba, że masz materiał w 24p lub 30p :)
Właśnie chciałem renderować moje filmy które docelowo trafią na BluRay ale pojawiła się wątpliwość.Przymierzałem się do template AVC bluray 1920x1080 50i.No ale wstrzymałem się gdyż przy ustawieniach projektu w dvd architect nie ma opcji wyboru 50i :(   jest tylko 24p 23p oraz 25i 29i czy tutaj nie powinno być opcji 50i? 
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości