Sprzedaż VEGASA STUDIO PLATINUM 11
Witam

Mam pytanie odnośnie sprzedaży VEGASA STUDIO HD Platinum 11.

Mam Movie Studio HD Platinum 11 (wersja angielska) i upgradowaną z tej wersji 12.
Czy mogę sprzedać 11 Studio w sytuacji, gdy to właśnie z niej robiłam upgrade do 12?

Jeżeli ktoś jest obeznany w temacie to prosiłabym o informację.
Odpowiedz
Teoretycznie - nie, bo upgrade jest ważny wraz z licencją, z jakiej upgradujesz.
Ale w praktyce robiąc upgrade, dostajesz nowy pełny klucz - pełną wersje kolejnego Vegasa.

Twoim sposobem można by zrobić objazdówkę po wszystkich użytkownikach, i z pomocą jednej pełnej wersji zrobić wszystkim upgrade'y po atrakcyjnych cenach ;)
Odpowiedz
@Mateuszszar
W sumie to masz rację:)
Tylko trochę szkoda, bo praktycznie ta wersja leży u mnie na półce i jest bezużyteczna, tym bardziej, że mam na nią "klienta". 
Po reinstalacji systemu nawet jej nie instalowałam, tylko od razu wrzuciłam 12 STUDIO.

To samo mam z 11PRO i 12PRO po upgradzie. Z tą tylko różnicą, że akurat tych vegasów nie zamierzam się pozbywać.

Z tego co piszesz by wynikało, że zakup upgradów jest opłacalny chyba tylko ze względów finansowych (pomijając oczywiście wprowadzanie nowych rzeczy do softu), bo starych wersji z których się upgraduje i tak nie można odsprzedawać.
Szkoda.

Wielkie dzięki za info:)
Odpowiedz
Teoretycznie, jak sprzedasz poprzednią wersję, to nikt w sony się nie kapnie. Przy kolejnym upgrad'zie podasz nowy klucz (jako ten, który upoważnia do upgrade'u), i nie będzie problemu.

Trzeba by dobrze przeglądnąć licencję. Może jest to dozwolone?
Odpowiedz
Napisałam do supportu SCS i dostałam informację odnośnie możliwości sprzedaży VEGASA STUDIO.

Mam zielone światło i mogę sprzedać wersję BOX 11 STUDIO, z której robiłam później upgrade do 12 STUDIO.
Nie ma żadnego problemu.

Należy tylko podać kilka informacji, mianowicie:
numer seryjny oprogramowania, które chcę sprzedać oraz nazwę i adres mailowy nowego właściciela.
Wtedy, SCS w swoich bazach przenosi licencją na nowego właściciela i po sprawie.

To tak dla informacji, może komuś się przyda:)
Odpowiedz