Renderowanie 1080p 50p mp4
Witam!

Moje kamera nagrywa pliki 1080p 50p z bitratem w granicach 28Mbit/s do formatu M2ts (AVCHD).

Renderuje do formatu Mp4 z kodekiem H.264 ręcznie modyfikujące ustawienie na 50p.

Jakich ustawien najlepiej użyć w Sony Vegas Pro 13 by nie stracic na jakości?

Zauważyłem, że jest możliwość renderowania Sony XAVC / XAVC S to formatu 1920x1080 50p?
Co oznaczają symbole XAVC i XAVC S?

Zrobiłem test i sam rendering trwał 2 razy krócej dla Sony XAVC S, ale plik nie odtwarzał dźwięku tylko szumy.

Czy możecie mi napisać do czego służy ta opcja Sony XAVC i czy pownienem jej używać w swoich renderingach?
Czy te szumy w wyrenderowanym pliku mp4 to bug Vegasa 13?

Pozdrawiam
Marcin
Odpowiedz
ja zacząłem ostatnio renderować do mp4 fHD ustawieniami sony internet i sony tablet. Jedynie w zmieniam bitrate, jakość obrazu na najlepszą. Plik 8minut zajmuje okolo 750mb. Ja montuje tylko takie krótkie, więc nie przeszkadza mi rozmiar - no może jedynie przy wrzucaniu na yt. Co do czasu renderowania to 8 minut filmika w 40min renderingu.
Dobrym rozwiązaniem są też pliki .m2ts z tego co zauwazylem, ale nie wszystkie tv obslugują. Mam w domu dwa samsungi i jeden bez problemu odtworzył, drugi już niestety nie widział pliku.

moja kamerka nagrywa 1080p 60fps bitrate od 24500 do 27000
(około)
Odpowiedz
Witajcie. Ja mam podobny problem bo nie wiem do jakiego kodeka renderować MP4 1080p50 ale aż 50Mb/s. Teraz mam problem bo jak nagrywałem HDV to to był standard i rendering był do formatu wejściowego, niestety nie znalazłem kodeka w vegas który pociągnął by aż 50Mb/s i wykorzystał (choć to pewnie abstrakcja) smart rendering.

ps. napisałem tu bo nie mogę tematu założyć :(
Odpowiedz
A probówaliście kodować do Sony XAVC S mp4 w Vegasie 13 Pro? Ja renderuje do tego kodeka i formatu i z tego co zauważyłem bitrate jest utrzymywany na takim samym poziomie co z pliku źródłowego.
Ja mam kamerę Sony, która zapisuje filmy 4K 100 Mbit/s 25p i filmik wyrenderowany w XAVC S 4K w Vegasie Pro (po montażu oczywiście) pozwolił mi utrzymać wszystkie parametry co plik źródłowy i jak sprawdziłem przed chwilą w mediainfo to plik ma nawet 105 Mbit/s i oczywiście jest 4K i 25p.
Druga sprawa to ja używam Divx Convertera (nie kosztuje dużo, nawet dzięki mnie naprawili parę bugów, które im zgłosiłem) i konwertuje taki plik 4K 25p z bitrate`em 100/105 Mbit/s do formatu mkv właśnie w Divx Converterze z tym, że już używam HEVC i dzięki temu plik jest mniejszy i jakość zachowana, ale tu już nie mogę ustalać takiego maksymalnego bitrate`u jakiego chce, ale spokojnie to mi wystarcza, bo na to pozwala kodek HEVC (H.265). Jak to odpowiedział mi support Divx Convertera - "we don`t allow unconstrainted bitrate set in our software yet".
Odpowiedz
Ja do konwertowania używam MediaCoder, ma tryliony opcji a w wersji płatnej (tej jeszcze nie mam ale to kwestią czasu) wspiera CUDA, więc wypróbuje XAVC. Pytanie jak z szybkością renderingu.

wysłane TT@S3
Odpowiedz
(08-19-2015, 22:15)xtream napisał(a):  Ja do konwertowania używam MediaCoder, ma tryliony opcji a w wersji płatnej (tej jeszcze nie mam ale to kwestią czasu) wspiera CUDA, więc wypróbuje XAVC. Pytanie jak z szybkością renderingu.

wysłane TT@S3

Faktycznie ciekawy ten programik. Ściągnałem i kupiłem wersję Premium i właśnie testuje. Z tego co zauważyłem trochę wolniej idzie rendering niż w Divx Converterze, ale w Divx Converterze mogłem ustawić max. "Better quality", bo na "Best quality" mój komputer, który nie jest zbyt słaby się pocił. No i podoba mi się w Media Coderze, że jest możliwość ustawienia takiego bitrate`u jaki się chce i max. 50 Mbps, czego nie dało się ustawić w Divx Converetrze.
Odpowiedz
Od lat go używam. Nigdy nie miałem problemów. Napisz jak z wykorzystaniem GPU? Czy jakość obrazu jest akceptowana lub czy jest rewelacyjna. Ile teraz kosztuje wersja premium? Bo to chyba w dolarach się płaci...

wysłane TT@S3
Odpowiedz
Ja zapłaciłem ponad 700 PLN za wersje Premium. Dokladnie kosztuje to 189$. W zwiazku z tym, ze mam dosc mocny procesor CPU na razie skupiam sie na renderingu po CPU. Choc wlasciwie mam ustawione AUTO w MediaCoderze, wiec program sam wybral ze CPU jest w przypadku mojego komputera lepszy niz GPU. Aktualnie mam do wykonania konwersje do H.265 (HEVC) wszystkich przeze mnie zmontowanych filmikow z lat 2012-2014 wiec troche mi to jeszcze zajmie czasu. Na razie jeszcze nie ogladalem zadnego filmiku z tych renderingow, bo dopiero od wczoraj od 23:00 przeslali mi klucz do wersji Premium. Na stronie bylo napisane, ze czeka sie do 12 godzin, ja czekalem jakies 2 godziny.
Odpowiedz
Super

wysłane TT@S3
Odpowiedz
Nie lepiej było kupić TMPGEnc?
Video Mastering 6 kosztuje $122 (~450zł)
Odpowiedz