EOS1100D - RECORD
Standartowy zestaw - nic więcej ale czy sa jakieś zastosowania aby nie było ziaren podczas recordingu ? Oglądałem ostatnio pewną produkcję, nagraną całkowicie w nocy (pewnie z jakimś oświetleniem ledowym lecz nie dużym) i nie ma mowy o żadnym ziarnie - jest żyleta... O co kaman ? Używałem lampy ale ona daje tylko efekt punktwoy. Rozumiem że ktoś ma większą rozdzielczość w aparacie ale czy ten model jest aż tak kiepski jak ja ? ;p
Piszcie o swoich nagraniach, w dzień, w nocy, z lampą i bez.
Odpowiedz
A może po prostu jasny obiektyw? ;)
I przede wszystkim NIE AUTOMAT.
Automat służy do prania :)
Odpowiedz
(12-14-2014, 23:33)mateuszszar napisał(a):  A może po prostu jasny obiektyw? ;)
I przede wszystkim NIE AUTOMAT.
Automat służy do prania :)
Masz na myśli ?
Odpowiedz
Mam na myśli obiektywy z światłem 1.2 (albo co najmniej najtańszą stałkę 50mm, 1.8), które w porównaniu do Kitowych 3.5 dają o wiele lepszy obraz.

Jeśli chodzi o automat, to myślę, że napisałem prosto :) Nie używamy trybu zielonego, bo on będzie nam windował ISO do granic możliwości, co jest jednoznaczne z produkcją na skalę masową ZIARNA. Musisz sam sprawdzić, do jakiej wartości ISO Twój aparat będzie dawał znośny obraz (w sensie - do jakiej wartości szum będzie akceptowalny dla Ciebie).
Jeśli masz możliwość i zamiar odszumiać w postprodukcji (masz np. NeatVideo - z licencją), możesz wziąć większy margines.
Odpowiedz
(12-14-2014, 23:48)mateuszszar napisał(a):  Mam na myśli obiektywy z światłem 1.2 (albo co najmniej najtańszą stałkę 50mm, 1.8), które w porównaniu do Kitowych 3.5 dają o wiele lepszy obraz.

Jeśli chodzi o automat, to myślę, że napisałem prosto :) Nie używamy trybu zielonego, bo on będzie nam windował ISO do granic możliwości, co jest jednoznaczne z produkcją na skalę masową ZIARNA. Musisz sam sprawdzić, do jakiej wartości ISO Twój aparat będzie dawał znośny obraz (w sensie - do jakiej wartości szum będzie akceptowalny dla Ciebie).
Jeśli masz możliwość i zamiar odszumiać w postprodukcji (masz np. NeatVideo - z licencją), możesz wziąć większy margines.
A nie nie, ja mówię tylko recordingu a zielony znaczek jest tylko do robienia zdjęć. Właśnie ciężko mi ustawić ISO nagrywania... jak do tego wejść ?
Odpowiedz
(12-14-2014, 23:56)dnarec napisał(a):  [quote pid='55750' dateline='1418593730']
A nie nie, ja mówię tylko recordingu a zielony znaczek jest tylko do robienia zdjęć. Właśnie ciężko mi ustawić ISO nagrywania... jak do tego wejść ?

[/quote]
? nie rozumiem?
Jaki zielony znaczek do robienia zdjęć?
Co jest ciężkiego w ustawieniu ISO? Może łatwiej będzie przeglądnąć instrukcję aparatu, albo jakieś podstawy obsługi DSLR? bo wiesz, pisać na forum sonyvegas o tym jak się ustawia ISO w danym modelu lustrzanki (której nie mam i nie znam), to trochę jak pytanie na forum samochodowym, co dobrego do jedzenia mają na stacjach benzynowych...

ISO działa tak samo w nagrywaniu filmu, jak przy zdjęciach.
Zielony tryb, o którym ja pisałem, to tryb AUTOMATYCZNY. Jego nie używamy tym bardziej w nocy, gdzie warunki są wymagające.

Temat zmierza w kierunku kosza, więc proszę o rozwagę przed następnym postem. Ok?
Odpowiedz
(12-15-2014, 0:13)mateuszszar napisał(a):  
(12-14-2014, 23:56)dnarec napisał(a):  [quote pid='55750' dateline='1418593730']
? nie rozumiem?
Jaki zielony znaczek do robienia zdjęć?
Co jest ciężkiego w ustawieniu ISO? Może łatwiej będzie przeglądnąć instrukcję aparatu, albo jakieś podstawy obsługi DSLR? bo wiesz, pisać na forum sonyvegas o tym jak się ustawia ISO w danym modelu lustrzanki (której nie mam i nie znam), to trochę jak pytanie na forum samochodowym, co dobrego do jedzenia mają na stacjach benzynowych...

ISO działa tak samo w nagrywaniu filmu, jak przy zdjęciach.
Zielony tryb, o którym ja pisałem, to tryb AUTOMATYCZNY. Jego nie używamy tym bardziej w nocy, gdzie warunki są wymagające.

Temat zmierza w kierunku kosza, więc proszę o rozwagę przed następnym postem. Ok?
[/quote]

Laik to laik :) Zeszłej nocy,jakoś instynktownie zabrałem się do przestudiowania wszystkich dostępnych funkcji i póki co wstyd mi za poprzedni post ;/ Kilkanaście kombinacji są żyletki... 18.55-może cudów z tym obiektywem nie będzie ale zjadłem problemy :) dzięki za mobilizację mateo !
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości