Youtube psuje mi jakość filmu
Jako że jest to mój pierwszy post witam wszystkich.
---
A więc... Denerwuje mnie fakt że film wyrenderował się z SV 12 Pro 64bit na HDD w dobrej jakości tak jak chciałem, natomiast po wgraniu go na yt traci on na jakości i to znacznie. Film wyrenderowałem do 4 formatów (avi,mp4,m2ts,wmv) i nic, to samo po wgraniu na yt każdego z nich. Dzisiaj zrobiłem kolejny i znowu to samo. Problem polega na pikseljadzie w obrysach osób tak jakby yt chciał wygładzić krawędzie... Przestudiowałem już wątek o 32 stronach na forum ale niestety nic nie radzi temu przypadkowi a nie ukrywam że jest to mocno denerwujące...
Materiał nagrany EOSem 1100d 25kl/s 1280/720p. Nie wiem czemu ale patrząc we właściwości wyrenderowanego pliku i pliku wsadowego różnice przedstawiają się następująco:
[Obrazek: a829l.png]
Odpowiedz
Witam. Nie chce się czytać forum.
Ustawienia edytora:
[Obrazek: r7r7h0.jpg]
[Obrazek: rtjg48.jpg]
Pamiętaj też o dodatku ƒx{levels} dla kontenerów MOV :) Powinno być Computer RGB to Studio RGB.
http://i61.tinypic.com/4smohw.jpg
http://sonyvegas.info/Temat-Ustawienia-r...ow-z-GoPro
Odpowiedz
(12-12-2014, 12:00)Jamaika napisał(a):  Pamiętaj też o dodatku ƒx{levels} dla kontenerów MOV :) Powinno być Computer RGB to Studio RGB.
http://i61.tinypic.com/4smohw.jpg
http://sonyvegas.info/Temat-Ustawienia-r...ow-z-GoPro

Nie bardzo rozumiem... wybacz mój brak doświadczenia :)
Odpowiedz
Ja też nie rozumiałem, ale musiałem zaakceptować. Chodzi o to, że będą różnice w kolorach. Głównie przepalenia, czerwienie. Chodzi o standardy TV bt709, bt601, bt2020 oraz funkcję ƒx{levels}, w której jest opcja "fullrange on/off". Nie będą opisywał, polecam książki.
Odpowiedz
Jeśli nie rozumiecie to polecam lekturę podawaną przeze mnie, Pinto lub efix'a - w prawie każdym temacie o "niezgodnych kolorach" lub problemach z poziomami.
Czytać i próbować zrozumieć. Nie bierzcie wszystkiego jako pewnik, tylko dociekajcie skąd to się wzięło, bo później spotykam różnych ludzi, którzy akie pierdoły potrafią mówić jako oczywista oczywistość, że aż dziw bierze, skąd oni takie rzeczy biorą.

Jest coś takiego, jak standardy. To nie jest coś wyssane z palca, tylko konkrety. Tylko na takich informacjach należy opierać swoją wiedzę. No chyba, że masz do zmontowania jeden jedyny film i nigdy nie będziesz do tego wracał - wówczas szkoda czasu, ustaw jak pisze Jamajka i nie drąż. Ale wydaje mi się, że warto się poduczyć (rozszerzyć swoją wiedzę).
Odpowiedz
(12-12-2014, 13:57)mateuszszar napisał(a):  Jeśli nie rozumiecie to polecam lekturę podawaną przeze mnie, Pinto lub efix'a - w prawie każdym temacie o "niezgodnych kolorach" lub problemach z poziomami.
Czytać i próbować zrozumieć. Nie bierzcie wszystkiego jako pewnik, tylko dociekajcie skąd to się wzięło, bo później spotykam różnych ludzi, którzy akie pierdoły potrafią mówić jako oczywista oczywistość, że aż dziw bierze, skąd oni takie rzeczy biorą.

Jest coś takiego, jak standardy. To nie jest coś wyssane z palca, tylko konkrety. Tylko na takich informacjach należy opierać swoją wiedzę. No chyba, że masz do zmontowania jeden jedyny film i nigdy nie będziesz do tego wracał - wówczas szkoda czasu, ustaw jak pisze Jamajka i nie drąż. Ale wydaje mi się, że warto się poduczyć (rozszerzyć swoją wiedzę).

Tylko że, wyłącznie w Vegasie trzeba to robić bo w innym oprogramowaniu jakoś kolory zawsze się zagdzają... Ciekawe...
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
(12-13-2014, 2:51)Bunch napisał(a):  Tylko że, wyłącznie w Vegasie trzeba to robić bo w innym oprogramowaniu jakoś kolory zawsze się zagdzają...

I za to chwalę Vegasa - to ja decyduję, a nie program za mnie.
Odpowiedz
To jest połowiczna radość. Konkurencja ma mniej możliwości to odwalcie się od Sonego... . Edytor powinien pytać co on ustawił w podglądzie. Eksport plików wideo, wszyscy producenci edytorów potraktowali - wszelkie wady to sprawa kodeków. Nie do końca się z tym zgadzam.
Odpowiedz
Może kiedyś pogram będzie też pytał, czy na pewno do ujęcie jest dobre? Panna młoda lepiej wygląda na innym evencie ;)
hehe

ciekawe, jak się popatrzy z boku, komu co przeszkadza w tym programie.
Odpowiedz
(12-13-2014, 18:49)mateuszszar napisał(a):  Może kiedyś pogram będzie też pytał, czy na pewno do ujęcie jest dobre? Panna młoda lepiej wygląda na innym evencie ;)
hehe

ciekawe, jak się popatrzy z boku, komu co przeszkadza w tym programie.
Ah, ci handlowcy...
Nie o to chodzi. Mam nadzieje, że wprowadzenie nowych standardów TV wymusi na producentach pozytywne wprowadzenie zmian. Komfort pracy byłby lepszy.
Miło by też było gdyby edytor Sony Vegas wskazywał zaawansowane parametry, błędy filmu, czy też "bad pixele". Zdaje sobie sprawę, że to fantastyka "Jamaiki".
Odpowiedz