Ciekawostka
Taka ciekawostka z napisów końcowych filmu "Gone Girl" w reżyserii Davida Finchera z tego roku.

Światowe filmy w Hollywood kręci się Red Camera oraz montuje w Adobe Premiere. Czyli rezygnacja z taśmy oraz montaż w bardzo popularnym programie.

Hollywood coraz bliżej i bliżej "naszych kieszeni" :)

[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Nieistotne jaki edytor. Ważny jest pomysł, sponsorzy, układy. Tylko ten pomysł to "walka z kościołem, magia, propagowanie kultury żydowskiej szczególnie w czasie II wojny światowej, propagowania równości seksualnej oraz seksu". Doszło do tego, że w kinach nic nie ma i największym wydarzeniem, nie dla wszystkich, jest "Władca pierścieni" aż do znudzenia tematu. Cena w Hollywood też nieistotna. Co roku kręci się wiele seriali o żadnej treści, aktorom się płaci, a potem sprzedaje za duże pieniądze chłam w świat. W tym roku byłem na filmie "Zaginiona dziewczyna". Takiego chłamu i obrażania widza dawno nie widziałem, kto to dopuścił??? :(
Odpowiedz
Kinowe filmy kręcone przy pomocy kamer RED? Wkrótce może odkryjesz, że również np. Arri, Panavision i Sony:)
Odpowiedz
Bunch zdziwiony, bo ostatnio poruszył temat kręcenia na taśmach...
ale po co w ogóle czytać, szukać, jak mam forum i mogę zapytać :) a później to zdziwienie, że jak to? Czy nie dziwne to? itd....
Przynajmniej jest ciekawie na forum, chociaż wolałbym aby tematy były bardziej ambitne.
Z drugiej strony, w porównaniu do odwiecznych problemów w YT, kolorami, jakością po wrzuceniu do YT, intr... (ciekawe, że napisów końcowych już nikt nie robi, ale wodotryski w intro doklejone do wiekopomnego dzieła o puszce po piwie, leżącej na stole, kręcone przy pomocy telefonu komórkowego, lub w najlepszym wypadku GoPro... to konieczność).
Odpowiedz
Po prostu 1 raz w życiu widzę "edited with Premiere Pro" na napisach końcowych.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz