Jak stworzyć laser.
Witam. Na prośbę kolegi usera smutaspt postanowiłem stworzyć mały tutorial dotyczący efektu z tego filmiku :

Tutorial robiłem na szybko, więc nie spodziewajcie się u mnie na SS super efektów. Chce tylko pokazać wam sposób. Od was zależy jak się do tego przyłożycie.

No więc zacznijmy!

1. Tworzymy trzy warstwy a na nich 3 różne gradienty. Na górnej tworzymy kolor biały. Na środkowej kolor "obwódki" lasera. Na dolnej tworzymy kolor czarny. Będzie nam służył jako tło.
[Obrazek: 1-3.jpg]

2. Na górnym gradiencie naciskamy Pan/Crop i zaznaczamy funkcje maskowania.
[Obrazek: 2-3.jpg]

3. Teraz używając ikony "pióra" tworzymy gdzieś za widokiem kilka do kilkudziesięciu punktów. Im będzie ich więcej, tym lepszy będzie efekt i tym dłużej będzie trwała praca.
[Obrazek: 3-3.jpg]

4. Gdy już stworzyliśmy zadowalającą nas liczbę punktów czas na poruszanie nimi. Powoli i płynnie przesuwamy je na widok.
[Obrazek: 4-3.jpg]

5. Przesuwamy coraz to kolejne punkty na następnych keyframach, aż do końca. Im dokładniej będziemy je przesuwać, tym efekt będzie lepszy.
[Obrazek: 5-3.jpg]
UWAGA: Możemy do keyframów użyć funkcji Smooth i Slow, aby płynniej przechodziły.

6. Teraz kopiujemy wszystkie keyframy i...
[Obrazek: 6-3.jpg]

...wklejamy je do środkowego klipu, tak aby i na górnym i na środkowym gradiencie były te same keyframy.
[Obrazek: 7-1.jpg]

7. Do tej pory naszej pracy nasze cudo powinno wyglądać tak:
[Obrazek: 8-1.jpg]

8. Teraz do naszej środkowej warstwy, do gradientu dodajemy efekt Medium Glow. Następnie duplikujemy ją w celu wzmocnienia Glow'a.
[Obrazek: 9-1.jpg]

9. Po wykonaniu tych czynności powinniśmy otrzymać produkt końcowy ;)
[Obrazek: 10-1.jpg]

No i to by było na tyle. Powtarzam jeszcze raz - ten tutorial robiłem na szybko i mój efekt końcowy nie jest zajedwabisty. Wszystko zależy od tego, jak ty się do tego weźmiesz.

EDIT: Jak widzicie efekt końcowy jest kwadratowy. Aby jego kąty były zaokrąglone wystarczy po stworzeniu maski nacisnąć na każdy wierzchołek 1-2x, tak aby przy wierzchołku pokazały się 2 małe punkciki.
[Obrazek: 11-1.jpg]

Efekt końcowo końcowy:
[Obrazek: 12-1.jpg]
Jeżeli pomogłem - DAJ RUPUTA ;}

[Obrazek: fma.jpg]
Odpowiedz
myslałem, że mi nie wychodzi, bo w podglądzie nie było efektu, ale wystarczyło wyrenderować.
a pytanie takie do maskowania. jak zrobić literę O? robie dwa obwody ale nie wiem jak zrobić aby ten mniejszy dawał kolor tła
Odpowiedz
Zaznacz środkowe koło i w zakładce "Path" zmień "Mode" na "Negative"
Odpowiedz
dobra, a teraz co keyframe musze zmieniać osobno? czy jest łatwiejszy sposób?(tak na przyszłość bo teraz miałem mało punktów więc po kolei zmieniałem)
Odpowiedz
Jak raz zmienisz, przy tworzeniu środka to w następnych już się pojawi automatycznie.
Odpowiedz
WTF ... nie mam ikony pióra ;/ co zrobić ?
Posiadam Sony Vegas Movie Studio Platinum 9.0
Odpowiedz
(02-18-2010, 15:08)marekk94 napisał(a):  WTF ... nie mam ikony pióra ;/ co zrobić ?
Posiadam Sony Vegas Movie Studio Platinum 9.0

Sam sobie na to odpowiedziałeś :) Przeczytaj ten temat.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
No to chyba można zamknąć. Tutorial jest, i platinium tżeż jest ;)
Odpowiedz
Jestem jeszcze zielony w vegasie. Gdzie znajdę efekt Medium Glow?
Odpowiedz
Zakładka Video FX i tam poszukaj.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości