efekty poruszających się linii, program do grafiki
Witam!

1) Jak stworzyć podobny efekt jak w napisie od 0:15 ale aby linie się rysowały po ekranie np. od środka na zewnątrz?

2) czy taki napis jak w przykładzie może zostać bezpośrednio stworzony w sony vegas czy lepiej robić go w innym programie a dopiero nakładać jako zdjęcie? Mam problemy z wieloma pobranymi czcionkami, które ni jak nie chcą działać. Czytałem, że to jakiś bug.

pozdrawiam

...szukam i szukam i czyżby odpowiedzią na moje pytanie jest program Adobe After Effects? :)
Odpowiedz
Witam
Najpierw musisz wybrać czcionkę. Ta na obrazku to zmodyfikowana "Halis Grotesque Regular". Szukasz tutaj. Następnie stworzyć napis i zapisać jako maska najlepiej w BMP. Następnie zmodyfikować wybrane litery w prostym edytorze zdjęć, w tym wypadku A.
Aby napis się powiększał w dowolnym edytorze wideo należy zadać dwa punkty od klatki A do B np., 75% wielkości rysunku i 150%.
Odpowiedz
Ok, czyli lepiej edytować napisy w innych programach. Dzięki :)

Powiększenie wiem jak zrobić, ale co z poruszającymi się liniami? Znalazłem jedno rozwiązanie i chyba najbardziej sensowne: przygotować film w vegasie a następnie eksportować pocięte pliki do Adobe i tak nałożyć napisy i inne grafiki. Robicie w taki sppsób?
Odpowiedz
Nie. Jak Adobe to Adobe. Sony to sony. Jak chcesz pociąć bezstratnie pliki by nie ładować GB po przez jakiś cutter, ale też się nikt w to nie bawi tylko inwestuje w najnowsze procesory.
Prozdrawiam
Odpowiedz