przejście z SV 12 na 13 - pytanie dot. renderowania filmów AVCHD
Witam serdecznie

Przeszedłem z wersji Sony Vegas Pro 12 na wersję 13. Program używam do amatorskiego obrabiania filmów zgranych z aparatu Sony NEX-5R, które nagrywane są w formacie AVCHD.

W związku z tym, że wynikowy plik chcę mieć w formacie identycznym jak oryginał, to w Sony Vegas 12 wybierałem w Render As jako Output Format - Sony AVC/MVC - AVCHD 1920x1080-50p.

I pytanie jest następujące: czy w wersji 13 nadal powinieniem z tego kodeka korzystać czy pojawiło się coś lepszego dla AVCHD ??

Druga sprawa to jaka powinna być szybkość renderowania dla sprzętu Core I5, 8GB Ramu, Nvidia 760GTX z obsługą CUDA?
U mnie film o długości 1min 50 sek. renderuje ok. 9 min 30 sek. (CUDA jest wykrywana)
Odpowiedz
Renderuj tak, jak napisałeś (sony avc).
Jaką przepływność ustawiasz? (bitrate)?

Nie wiem, jaki masz i5, ale coś wolno Ci renderuje. Może to wina procesora, a może po prostu dowaliłeś pluginami?
U mnie na i7 z gtx560 render idzie szybciej jak odtwarzanie.

Masz QuickSync? (zintegrowana karta graficzna...). Bo jeśli tak, to zdecydowanie szybciej pójdzie.
Odpowiedz
(12-05-2014, 23:12)mateuszszar napisał(a):  Renderuj tak, jak napisałeś (sony avc).
Jaką przepływność ustawiasz? (bitrate)?

Nie wiem, jaki masz i5, ale coś wolno Ci renderuje. Może to wina procesora, a może po prostu dowaliłeś pluginami?
U mnie na i7 z gtx560 render idzie szybciej jak odtwarzanie.

Masz QuickSync? (zintegrowana karta graficzna...). Bo jeśli tak, to zdecydowanie szybciej pójdzie.

Hej
Dzięki za odpowiedź.

Bitrate ustawiam jak oryginał czyli ok. 25 Mbps. Nie używam żadnych pluginów, czysta wersja SV.

Mój sprzęt to laptop MSI GE60 2OD czyli:
Intel Core i5-4200M
8GB Ram
Nvidia GTX760

Laptop ma zintegrowaną kartę graficzną Intel HD 4600, jak aktywować to QuickSync?
Odpowiedz
Jeśli masz grafikę intela HD... To prawdopodobnie masz QuickSync.
Jak w vegasie pro12 lub 13 wybierzesz kodek Sony AVC, będziesz miał do wyboru cpu only, GPU, QuickSync speed, QuickSync quality.
Odpowiedz
(12-14-2014, 22:57)mateuszszar napisał(a):  Jeśli masz grafikę intela HD... To prawdopodobnie masz QuickSync.
Jak w vegasie pro12 lub 13 wybierzesz kodek Sony AVC, będziesz miał do wyboru cpu only, GPU, QuickSync speed, QuickSync quality.

Hej 

Sprawdziłem w specyfikacji mam QuickSync.
Niestety po kliknięciu w Render As -> Zakładka Video -> Encode Mode mam wybór Intel Quick Sync (quality albo speed) i po uruchomieniu renderowania wyskakuje komunikat że Intel Quick Sync jest niedostępny. Czytałem na necie że podobno go trzeba jakoś aktywować ręcznie, wiesz może jak??

Poza tym czy wybór Intel Quick Sync będzie wpływał w jakiś sposób na pogorszenie jakości pliku wyjściowego?
A co z technologią CUDA, niby wykrywa mi ją w SV ale czy wybiorę CPU only czy GPU przy renderowania prędkość jest dalej podobna (czyli wolna) :/
Odpowiedz
(12-14-2014, 23:10)tommek82 napisał(a):  [quote pid='55739' dateline='1418590645']
A co z technologią CUDA, niby wykrywa mi ją w SV ale czy wybiorę CPU only czy GPU przy renderowania prędkość jest dalej podobna (czyli wolna) :/

[/quote]

Bo po pierwsze, masz laptopa (a GPU w wersji laptopowej (z dopiskiem "m"), są gorsze i słabsze).
Poza tym najefektywniej działa grafika z FERMI (czyli GTX 5xx).

Nie wiem, jak aktywować u Ciebie QuickSync. U mnie w ultrabooku mam tylko grafikę HD, i tam QuickSync działa rewelacyjnie.
Natomiast w stacjonarnym, mam dwie grafiki - zintegrowaną oraz dedykowaną. Żeby korzystać w QuickSync, musisz mieć aktywną grafikę intelowską HD (czyli prawdopodobnie u Ciebie trzeba by wyłączyć GTX).
Niektóre laptopy mają przełącznik (np. Sony Vaio), którym ustawiasz tryb oszczędny (integra) lub wydajność grafiki (nVidia/radeon).
Jak jest u Ciebie - nie mam pojęcia.
Odpowiedz
dzięki za szybkie i konkretne odpowiedzi.
Na chwilę obecną zainstalowałem najnowsze stery do grafy Intel oraz spróbowałem aktywować Intel Quick Sync wg tutoriala z Youtube:

Niestety to nie pomaga, gdyż przy próbie wybrania renderowania w SV dalej wyskakuje komunikat że Intel Quick Sync jest niedostępny (w Preferences mam wybraną zintegrowaną kartę Intel), więc sam nie wiem jak to dalej ugryźć. 
Wiem że to jest laptop i taki GTX 5xx na stacjonarne PC bije na głowę, ale uważam że 765GTX w wersji na laptopy to również bardzo wydajny układ. W moim laptopie MSI nie ma wyłącznika karty Nvidia, mogę tylko w ustawieniach sterownika decydować podczas uruchomienia której aplikacji ma się włączyć grafika Nvidia, ale chyba i to nie działa dobrze bo wybrałem dla Sony Vegas uruchomienie karty zintegrowanej a on i tak odpala Nvidię (niebieska dioda zmienia mi kolor na pomarańczowy - informacja że włączyła się grafika Nvidia) :(
Odpowiedz
Wyłącz więc GPU acceleration w Vegasie i zrestartuj program.

Nie mówię, że wersje gtx765 są słabe, ale vegas najlepiej działa z FERMI.
Sam ostatnio kupiłem GTX970... i musiałem zwrócić do sklepu, bo zwyczajnie nie dawała lepszego kopa, jak mój GTX560oc.
Odpowiedz
(12-14-2014, 23:54)mateuszszar napisał(a):  Wyłącz więc GPU acceleration w Vegasie i zrestartuj program.

Nie mówię, że wersje gtx765 są słabe, ale vegas najlepiej działa z FERMI.
Sam ostatnio kupiłem GTX970... i musiałem zwrócić do sklepu, bo zwyczajnie nie dawała lepszego kopa, jak mój GTX560oc.

@mateuszszar

Rozumiem że chodzi Ci o wybranie w Preferences karty do encodingu tak? (czyli albo nvidia albo intel albo nic?)
Jeśli tak to próbowałem tego i nie ma efektu.
Chyba wydaje mi się że jest to problem laptopa (albo sterowników?) Mimo że w sterownikach Nvidia ustawiam dla pliku wsadowego Sony Vegas, żeby nie uruchamiał przy starcie karty Nvidia (tylko Intel) to przy uruchamianiu SOny Vegas zmienia mi się kolor ikonki na pomarańczowy symbolizujący uruchomienie karty Nvidia, czyli program dalej wymusza uruchomienie karty i to może być przyczyną braku możliwości uruchomienia Intel QuickSync.

Jakby ktoś miał podobny problem prośba o wypowiedź, mam niby mocny konfig w laptopie ale wydajność renderingu na niskim jak dla mnie poziomie.
Odpowiedz