Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc dla kompletnego laika
Hej. Dopiero zacząłem swoją przygode z Vegasem, a tak naprawde z jakimkolwiek programem do obróbki.
Mam kilka pytań, jeśli znajdzie się ktoś kto może mi pomóc będe ogromnie wdzięczny.

Chciałbym stworzyć swoje intro do programu na YT, ale za cholere nie moge tego zrobić.
Miało by być to dość minimalistyczne, aby nakreślić wam jak mniej-więcej ma to wyglądać powiem kilka zdań o tym. Może wpadnie ktoś na pomysł mniej-więcej jak i czy można to wykonać :)
Białe tło, ze wstawionym jakimś efektem cienia.
Pozytywna piosenka z lat 80tych
Okrąg na środku ekranu zmieniający kolor z jasnego niebieskiego w ciemniejszy
Następnie inne elementy pojawiające się na ekranie ( paski, napisy, okręgi itp)

Teraz moje pytanie :
Jak stworzyć takie elementy ? Należy je rozrysować w jakimś innym programie a następnie wstawić jako plik do wideo? Jeśli tak to w jakim programie ?
Co zrobić aby kontury były gładkie (zrobiłem okrąg w paint.net-cie ale jak się domyślacie kontry były poszarpane i wyglądało to nieestetycznie.
Czy spotkaliscie się z tutorialem który opisywał by produkcje tego typu intra ?

Prosze o odpowiedź, dziękuje :D
Grafikę zrób w Photoshopie i zapisz jako psd. Vegas czyta te pliki.
(11-23-2014, 14:35)mateuszszar napisał(a):  Grafikę zrób w Photoshopie i zapisz jako psd. Vegas czyta te pliki.

A jest jakiś inny lżejszy program którym moge wykonać grafike ? Bo mam limit i boje się że jak zassę psh to mi pociągnie po kieszeni :D
Możesz zrobić w gimpie lub nawet w paincie - jeśli potrafisz. Ale znając życie potrzebujesz jelenia który Ci zrobi za 'Bóg zapłać'.
Jakbyś chciał zrobić, to byś dawno już zrobił a nie pisał czego to nie chcesz zrobić.
Wiedz że my nie lubimy ludzi którzy dużo mówią a mało robią.

Jeśli zaczynasz filmy od intro, to lepiej daj sobie spokój. Nie tędy droga. To tak jakbyś był muzykiem i planował nagrać płytę zaczynając od tego co ma być na okładce.
Poza tym ps jest darmowy przez miesiąc. I pisze się "zassam".
Haha zamiast próbować zjebać kogoś bo próbuje ogarnąć coś zupełnie nowego, to zwal staremu, żeby cie nienapier****ł kut***m po głowie po nocy, może wyśpisz się i będziesz miał lepszy stosunek do obcych :)
Jeśli jest ktoś jeszcze kto potrafi pomóc, zapraszam.
(jak mi żal takich ludzi jak ty mateusz, naprawdę ;), pozdrawiam )
Przecież Ci napisałem jak to zrobić.
Co mam Cię uczyć programów po kolei? Sorry - nie to forum.

Otwierasz Vegasa -> pierwsze co widzisz, to Interactive Tutorial. Przeglądnąłeś chociaż?
Druga sprawa -> jak mam Ci wskazać odpowiedni program graficzny, skoro nie wiem, ile potrafisz, czy coś w ogóle umiesz robić w temacie grafiki? Możesz to zrobić nawet w PowerPoincie (serio). Ale trzeba wiedzieć jak.

Trzecia - swoje zdanie na mój temat zachowaj dla siebie. Jakbyś tu dłużej posiedział, to byś wiedział czy pomagam czy nie. Zresztą, nie mam zamiaru Cię przekonywać. Po prostu Twój temat zaczął wyglądać jak typowy gimbazowy żal do wszystkich, że Ty nie masz Photoshopa, albo nie znasz programu.
Forum sonyvegas.info jest (jak można przeczytać w regulaminie), dla użytkowników, którzy znają podstawy. Jak czegoś nie wiesz - pytaj, chętnie podpowiemy. Ale nikt nie ma czasu, żeby Cię uczyć "krok po kroku". Od tego jest interactive tutorial albo inne kursy (ten, o którym ciągle piszę, jest darmowy -> dołączony do każdego Vegasa). Dlaczego z niego nie skorzystać?
Gwarantuję Ci, że jak posiedzisz chwilę i przeglądniesz cały interactive tutorial, to będziesz wiedział pewnie więcej, jak połowa użytkowników tego forum.
Póki co zamykam temat. Jak ochłoniesz, to będziemy kontynuować.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości