Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Efekt Tom Cruise*?* Raport mniejszości jaki to efekt?
Chodzi mi o efekt od 0:22 do 0:46.Da się w ogóle zrobić takie coś w SV? Pierwszy raz mam z tym doczynienia :C Pomocy.

Odpowiedz
Da się.
Pierwszy raz z czym? Bo jak z vegasem, to chyba pomyliłeś fora... To jest dla użytkowników którzy znają program.
Odpowiedz
No pierwszy raz z tym programem i chciałbym uzyskać pomoc dałby radę ktoś mi pomóc?
Odpowiedz
Chodzi Ci o to przewijanie tych "miniaturek" na ekranie?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Tak dokładnie o to mi chodzi te przewijanie miniature.
Odpowiedz
Kliknij prawym przyciskiem myszki na klipie, który jest tym obrazem, który chcesz aby robił za tę "miniaturkę". Wybierz opję "Event/Pan Crop". Otworzy Ci się nowe okno, teraz łapiąc za rogi będziesz mógł rozmieścić ten element filmu oraz zmiejszyć. A o to Ci chyba chodzi. Kolejną sprawą będzie jeszcze jego animowanie, czyli przesuwanie nim po ekranie. Do tego służą keyfremy - klatki kluczowe.

Działają tak, że najpierw ustawiasz rozmiar Twojej "miniaturki". Tworzysz pierwszy punkt na osi czasu (w tym nowo otwartym oknie). Potem skaczesz trochę w prawo i tworzysz kolejny punkt, po jego utworzeniu przesuwasz minaiturkę w inne miejsce na ekranie. Teraz jak wciśniesz PLAY - odtwarzanie w swim programie, to zobaczysz animację jak miniaturka przesuwa się z punktu A do punktu B.
Tak to działa w skrócie. Jęzeli pobawisz się tym chwile to wszystko stanie się dla Ciebie jasne. Zachęcam  :)

[Obrazek: go7ECgc.png]
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości