Niezwykły efekt "czlowiek guma".
Witam.

ten link pokazuje efekt do ktorego nie potrafie sie w zaden sposob ustosunkowac.
Zastanawiam sie, jak cos takiego mozna uzyskac?
Nie mam potrzeby wykorzystania go, ale jestem pod wrazeniem tej estetyki
i ciekawi mnie wasze zdanie.
Dziekuje :)
Odpowiedz
Początek zdradza całą zabawę ;)
Klatki nie są wyświetlane w całości, tylko każda kolejna linia ma opóźnienie załóżmy jednej klatki.

ostatnia linia (najniższa), jest wyświetlona z opóźnieniem 4 sekund względem pierwszej, więc przy 720p@30 daje to 6 linii na klatkę.
Czyli każde kolejne 6 linii jest opóźnione o jedną klatkę względem poprzedniej klatki. Cały obraz pojawi się po 4 sekundach (ale w momencie, gdy najniższa linia wyświetli pierwszą klatkę, najwyższa będzie już wyświetlać 120 klatkę filmu :) czyli 4 sekundę filmu.

Tak czy inaczej da się to zrobić, tylko czasochłonne (no chyba, że ktoś ma pomysł, jak to zrobić szybko). Możliwe, że jest gotowy plugin... Z technicznego punktu widzenia, jest to proste (ale czasochłonne).
Odpowiedz
Bardzo ciekawy ten efekt,ciekawe czy jest na to jakiś tutorial...
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz
Całkiem prawdopodobne, że dałoby się załatwić to skryptem, który ścieżkę wejściową powielił jakieś 100 razy i na każdej z nich na wszystkich eventach pozakładał dynamiczne maski o szerokości takiej jak kadry eventów, lecz wysokości 1/100 kadru i z początkowym Y = n * 1/100 kadru (gdzie n to numer ścieżki liczony od zera). A! i poprzesuwał eventy na każdej ścieżce o adekwatną liczbę klatek do numeru powielonej ścieżki.

Oczywiście tylko dla SV PRO - spokojnie nawet kiedyś pracowałem na 180 ścieżkach.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
A tu znalazlem talo sam efekt.

Zaczyna sie od 3:15.
I dziala w czasie rzeczywistym.
Odpowiedz
Autorem efektu jest nie kto inny jak nasz rodak - Andrzej Rybczyński (ten od oskarowego "Tanga"). Warto poszukać po sieci i poczytać, jak to robił w "dawnych czasach". Do AFX o ile pamiętam jest nawet wtyczka do tych zabaw, mimo prostoty, wymaga sporych mocy obliczeniowych, pamięci i miejsca na dysku.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Zakonczylem poszukiwania. Do Vegasa niestety nie znalazlem nic w w/w temacie.
jednak udalo mi sie namierzyc tutka na AF.
I w ten sposob temat mozemy zamknac :)
Odpowiedz
Masz ten plugin dla Vegasa - BCC Time Displacement, więc instrukcja do ręki, i można to zrobić.
Odpowiedz
(12-15-2014, 21:47)mateuszszar napisał(a):  Masz ten plugin dla Vegasa - BCC Time Displacement, więc instrukcja do ręki, i można to zrobić.

Wieeelkie dzieeeki :D
PS.
Punkt reputacji dodany
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości