Jak poprawić jakość filmu, lepsze oświetlenie, cieplejsze kolory, dobór muzyki
Witam,
Składam swój edit na rowerze, podsumowujący rok. Niestety teraz jest coraz mniej słonecznych dni, większość clipów mam nagrywane przy kiepskiej pogodzie ( pochmurno ) a do tego ze statywu. Chciałbym aby mój film nie był taki "ponury". Dokonałem już korekcji kolorów w color balanse i color curve oraz dodałem opcje fill light, jednak efekt jeszcze nie jest powalający :p
Wrzucam tutaj kawałem editu, doradźcie mi co mogę zmienić jakie efekty dodać, może jakąś inną muzykę... Czekam na propozycje :)

ps. w paru klipach zapomniałem ustawić "disable resample" wiec gdzie nie gdzie mogą występować niepotrzebne klatki :D
Odpowiedz
Zacząłbym od robienia ujęć bardziej na poziomie roweru/kół, film byłby dynamiczniejszy. Tak na przyszłość :)
Na chwilę obecną, dodałbym lekkie nasycenie żółtego kolory, żeby obraz był cieplejszy, nie taki zimny. Poprawiłbym trochę kontrast, oraz w niektórych momentach, pozwalniał, poprzyspieszał oraz dodał jakieś zbędne efekty, bo po to są, aby urozmaicać tego typu filmy.
Odpowiedz
dynamika - przede wszystkim ciąć - kleić.... dużo ciąć. Bardzo dużo. Zmieniać kadry...
Kręć kilka razy ten sam trick - ale z różnej pozycji kamery. Szeroki plan, detal, jakieś przebitki na okolicę itd.
Odpowiedz
(11-12-2014, 22:11)DonMateo07PL napisał(a):  Zacząłbym od robienia ujęć bardziej na poziomie roweru/kół, film byłby dynamiczniejszy. Tak na przyszłość :)
Na chwilę obecną, dodałbym lekkie nasycenie żółtego kolory, żeby obraz był cieplejszy, nie taki zimny. Poprawiłbym trochę kontrast, oraz w niektórych momentach, pozwalniał, poprzyspieszał oraz dodał jakieś zbędne efekty, bo po to są, aby urozmaicać tego typu filmy.

Dzięki za rady :) A jakie np. te efekty mam dodać? :P
Odpowiedz
Nasraj wszystkiego jak najwięcej, jakieś defekty, koloryzacje, podskoki, zniekształcenia itp. Czym więcej tym tego typu film będzie atrakcyjniejszy, w końcu czymś musisz zająć widza.
Odpowiedz
Wyeliminować "duchy". Film jest nieostry.
Pooglądać konkurencję.

Z tym kontrastem to delikatnie. Nie robić filmów na UFO.

Odpowiedz