Render do mp4/H264
Czy możliwe jest renderowanie w SV12Pro do mp4 z kodekiem H264?
Jeśli tak - to jak?
Odpowiedz
A odpalałeś w ogóle ten program? Przeglądałeś opcje renderingu? ;)

Render as -> Sony AVC / MainConcept AVC.
Odpowiedz
Oczywiście, że przeszukałem niemal wszystkie opcje. Tam gdzie wskazałeś nie znajduję możliwości zmiany kodeka. W zakładce System opcja wyboru jest niedostępna.
Dodam, że mam zainstalowany kodek H264 i mogę wypuścić z nim kontener avi.
Ale nie mogę znaleźć możliwości mp4 :(
Odpowiedz
(11-08-2014, 10:06)quadro napisał(a):  Oczywiście, że przeszukałem niemal wszystkie opcje. Tam gdzie wskazałeś nie znajduję możliwości zmiany kodeka. W zakładce System opcja wyboru jest niedostępna.
Dodam, że mam zainstalowany kodek H264 i mogę wypuścić z nim kontener avi.
Ale nie mogę znaleźć możliwości mp4 :(
Jeżeli wybierasz MainConcept AVC plus odpowiedni profil np. Internet HD 1080p to dostaniesz plik mp4 zakodowany właśnie kodekiem H264.
Odpowiedz
(11-08-2014, 10:53)daruncio1 napisał(a):  Jeżeli wybierasz MainConcept AVC plus odpowiedni profil np. Internet HD 1080p to dostaniesz plik mp4 zakodowany właśnie kodekiem H264.
Dzięki - ale skąd mam to wiedzieć? Widać to gdzieś w ustawieniach templatu?
Widzę w specyfikacji YUV (to chyba jest kodek) a nie widzę nigdzie H264
Odpowiedz
znając podstawy video - kodeków, wiedziałbyś, co oznacza AVC.
http://pl.wikipedia.org/wiki/H.264/MPEG-4_AVC

Zarówno Sony AVC jak i MainConcept AVC to kodek h.264
Odpowiedz
YUV - kodek? W żadnym wypadku!
http://pl.wikipedia.org/wiki/YUV
Odpowiedz
(11-08-2014, 12:52)mateuszszar napisał(a):  znając podstawy video - kodeków, wiedziałbyś, co oznacza AVC.
http://pl.wikipedia.org/wiki/H.264/MPEG-4_AVC

Zarówno Sony AVC jak i MainConcept AVC to kodek h.264

No cóż - gdybym znał odpowiedzi na wszystkie pytania - to forum byłoby mi zbędne.
Musisz przyznać, że fakt iż AVC=h.264 nie jest tak oczywisty jak to przedstawiasz.
Dziękuję zatem za wskazanie właściwego kierunku poszukiwań.
Jeśli jest jakiś materiał opisujący te niuanse to będę wdzięczny za wskazanie.
Tymczasem zagłębiam się w poszukiwania wiedzy o tajnikach kodeków ;)
Odpowiedz
Nie zgodzę się z Tobą. Nawet wikipedia odpowiada na to pytanie. A wikipedia wcale nie jest encyklopedią, tylko zbiorem najpopularniejszych fraz, nie zawsze poprawnie opisanych...

Wszystkie urządzenia SONY, które obsługują standard h.264, są opisane jako AVCHD.
Sony jest jedną w firm, która współtworzyła ten standard, dlatego używają takiego skrótu, jaki opracowali. A że inne firmy nie piszą "AVC"? Cóż, nie chcą płacić licencji za nazwę? Pewnie tak samo jak "walkman"/"discman" itd. ;)

Wiem, że droga przez gąszcz informacji o kodekach jest trudna. Najczęściej nie-polsko-języczna. Ale prawda jest taka, że wcześniej czy później będziesz musiał się zderzyć z tym i prawdę mówiąc - im szybciej to zrobisz - ale rzetelnie; tym łatwiej przez to przemkniesz.

Poznasz plusy i minusy kodowania wewnątrz i międzyklatkowego. Poznasz kwestie kodowania koloru (4:2:0), i zrozumiesz dlaczego czasami widać artefakty, a innym razem - nie.
Odpowiedz
Często bywa tak, że w toku poznawania jakiejś wiedzy pomijamy pewne detale i przechodzimy do kolejnych. Tak też jest w tym przypadku - miałem wiedzę o 4:2:0 i kodowaniu wewnątrz i międzyklatkowym a nie wiedziałem nic o AVC.
Tak czy siak - dzięki i życzę większej dozy cierpliwości ;)
Odpowiedz