Ustawienia domyślne (nie ctrl+shift)
Jak można ustawić domyślne ustawienia w Sony Vegasie? I nie, nie chodzi mi o ctrl+shift i klik na ikonkę.
O co chodzi. Problem mam następujący. Od jakiegoś czasu Vegas odmawia mi posłuszeństwa. Najpierw nie chciał się do końca zrenderować, zawieszając się ciągle w tym samym miejscu, póki nie obniżyłem ciut jakości i nie zmieniłem rozszerzenia. Potem kiedy już się zrenderował to dawał kontrast podkreślony tak bardzo, że nie dało się tego normalnie oglądać, do tego przeplatały się kolory mocnego, pomarańczowego oraz niebieskiego kontrastu, zmieniając się ze sobą co kilka sekund, przez co obraz był tak oczojebny, że nie dało się na niego patrzeć dłużej jak kilka sekund. Kiedy zmieniłem odtwarzacz z kmp player na windows media player było okej, więc mogę powyższe jeszcze jakoś przeboleć.

Jednak tego, z czym teraz mam do czynienia nie przeboleje. Coś się zdrowo porąbało z ustawieniami, a konkretnie z edycją filmu. Wczytałem zapisany wcześniej plik, a przy edycji odmawia mi posłuszeństwa. Kiedy chcę zrobić przybliżenie filmiku w czasie (czyli najpierw jest normalna szerokość, a z czasem się zmniejsza, skupiając na skrawku ekranu), on zaczyna traktować to jako przybliżenie całości, od początku do końca. Tego nie mogę zdzierżyć. Nie mogę tego rozkminić, ani też pracować na nim, kiedy dzieją się takie rzeczy.

Od razu napiszę, że próbowałem już odinstalować i instalować jeszcze raz. To samo.

Będę wdzięczny za jakieś propozycje rozwiązania tego problemu, tudzież podanie mi sposobu na ustawienie ustawień domyślnych, tak jakbym dopiero co zainstalował vegasa :)
Odpowiedz
Powypieprzaj wszystkie codeck-packi i kodeki których nie używasz, wyczyść system i przeinstaluj Vegasa do ostatniego wydanego buildu Twojej wersji.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
zanim zainstalujesz ponownie Vegasa (najnowszy build), przeczyść porządnie rejestry. Uzupełnij windowsowe update'y (dotNety itd.).
Odpowiedz
Eee... a w przekładzie na Polski? Jak wyczyścić rejestr? Nie znam się na tym
Odpowiedz
google nie działa dzisiaj?
Odpowiedz
program do czyszczenia rejestrów :)
Odpowiedz
Dobra, tylko jak wpisuje program do czyszczenia rejestru to wyskakuje mi CCleaner więc nie bardzo to działa...
Odpowiedz
CCleaner jest jednym z programów do czyszczenia rejestru.
Iny - TuneUp Utilities
Jeszcze inny - YAC...

Do wyboru, do koloru.
Odpowiedz
No i nie działa. Dalej jest to samo co było. Z tym, że wyczyściłem to co było w tych programach, a rejestr Sony Vegasa czyści się jakoś oddzielnie, czy jak?

Niby parę opcji początkowych wróciło po wyczyszczeniu, ale nadal jeśli chcę zrobić widoczny zoom na ekranie, to pokazuje mi podczas przejścia jednego filmu w drugi zoom początkowy i końcowy, a nie powolne przejście, tak jak to było na początku, co opisywałem w pierwszym poście... więc kiszka.
Odpowiedz
Regcleanery mogą nie wyłapać ustawień aplikacji. Należy to zrobić ręcznie. Najpierw wyinstalować Vegasa a następnie w katalogu Program Files odnaleźć resztki katalogów Vegasa (Program files\Sony\Vegas ... ) i je wyciąć. Druga rzecz, to pliki ustawień dla aktualnie zalogowanego użytkownika (trzeba posiadać wiedzę jak wyświetlić ukryte pliki i jak zmieniać uprawnienia do katalogu) - odnaleźć i usunąć katalog c:\Użytkownicy\<nazwa użytkownika zalogowanego>\Dane aplikacji\Sony i w nim wyciąć katalog Vegas Pro i podobne. Jeśli jest z tym problem, utworzyć nowe konto użytkownika i na nie się logować aby pracować na później zainstalowanym Vegasie. Ostatnia rzecz, to rejestry, ale przed tym krokiem zalecam utworzyć punkt przywracania na wszelki wypadek. Jak już to zrobisz, uruchom regedita i za jego pomocą powycinaj wszystkie wpisy zawierające wpis "Vegas" i kojarzące się z Sony Vegas. Dopiero po czymś takim można spróbować zainstalować Vegasa.

Powodzenia
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz