Dwie maski obok siebie bez kolizji?
Witam.

Mam dwie półprzezroczyste maski, na dwóch kolejnych ścieżkach. Jak dotąd bezskutecznie próbuję ustawić je obok siebie tak, żeby nie było widać łączenia. Tu jest render z maskami za daleko od siebie (ścieżka górna po lewej, dolna po prawej):

[Obrazek: 20141030141468634331789.jpg]

a tu, po zmianie pozycji lewej maski na osi X zaledwie o jedną dziesiątą (tak, że dokładniej się nie da), maski nakładają się na siebie:

[Obrazek: 20141030141468601116497.jpg]

Drążę ten problem od kilku godzin i szlak mnie już trafia, tym bardziej, że pewnie da się to łatwo rozwiązać jakimś prostym efektem, a ja z efektami leżę, bo używam ich tylko w ostateczności. Prosiłbym o rychłą pomoc.

Pozdrawiam,
Skrzyp :)
Odpowiedz
Może napisz co chcesz zrobić i dlaczego są ci potrzebne te dwie maski a znajdziecie my inny sposób by zrobić ten sam efekt

(wiadomość napisałem z telefonu)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
A jak poustawiałeś to na timeline? Jak zrobiłeś kompozycję? Jeżeli chcesz zrobić to co myślę, to starczy Ci jedna maska.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ty, a jakbyś "sztucznie" rozdzielczość zwiększył całego projektu? Np. z 720p na 1080p?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
(10-30-2014, 23:26)efix napisał(a):  A jak poustawiałeś to na timeline? Jak zrobiłeś kompozycję? Jeżeli chcesz zrobić to co myślę, to starczy Ci jedna maska.
Mam 3 ścieżki, licząc od góry:
- lewa półprzezroczysta maska okalająca eliptyczny color gradient
- prawa półprzezroczysta maska okalająca drugi eliptyczny color gradient (chciałem mieć dwa zaznaczenia obok siebie)
- ścieżka filmu (tło z osobami wyróżnionymi za pomocą powyższych gradientów).
Obie nakładki mają identyczne parametry: czas trwania, moment wejścia i jego rodzaj (liniowe proste).

(10-30-2014, 23:39)Bunch napisał(a):  Ty, a jakbyś "sztucznie" rozdzielczość zwiększył całego projektu? Np. z 720p na 1080p?
Projekt już jest w 1080p :)
Odpowiedz
Maćku, a jakbyś zrobił przykładowy plik *.veg - zamiast filmu wrzuć jakąś fotkę. Bo tak to wiesz... Ani nie napisałeś jaki vegas, ani jakie tryby mieszania, ani jaka maska (pewnie piszesz o funkcji mask ale wcale tak nie musi być) itd.

Odpowiedz
(11-03-2014, 9:29)efix napisał(a):  1) Maćku, a jakbyś zrobił przykładowy plik *.veg - zamiast filmu wrzuć jakąś fotkę.
2) nie napisałeś jaki vegas
3) jakie tryby mieszania
4) jaka maska (pewnie piszesz o funkcji mask)

1) Tzn. mam przesłać fragment projektu do inspekcji? Razem z tym zdjęciem?
2) Pro13
3) Pierwszy track na 3D source alpha, reszta na source alpha (bez 3D)
4) Tak, funkcja mask i też nie tykałem nic innego

Zrzut ekranu (to jest film ze spływu, ale zastąpiłem tym zdjęciem bo na początku nie zrozumiałem o co chodzi).

[Obrazek: qr19ab.jpg]
Odpowiedz
OK - totalnie niepotrzebnie robisz eventy dla każdej maski. Wystarczy jeden i możesz mieć na nim parę masek i je sobie animować.
Nie kumam po co - jeśli już takiej metody użyłeś - stosujesz color gradient zamiast solid.
Jeżeli chcesz w ten sposób, to scieżke 2 podepnij pod 1 jako child i ustaw pierwszą w tryb multiply (mask).

Ale Vegas 13 ma fajną rzecz którą pewnie przeoczyłeś i jej bym użył najpierw - dodałbym maski wprost na ten klip z drzewami i włączył Apply FX to mask. A potem pobawił się jasnością, levelami czy czym tam chcesz.

Odpowiedz
Dobra, dzięki. Popróbuję :)
Odpowiedz
Apply FX to mask zadziałało, ale musiałem dołożyć drugą ścieżkę, bo jakoś inaczej nie mogłem ustawić częściowej przezroczystości. Tak czy inaczej wygląda, jak miało wyglądać, nie musimy już tego rozgryzać. Biorę się za rendering, dziękuję za pomoc :)
Odpowiedz