efekt taśmy filmowej taki jak...
...na tym filmiku:

chodzi mi rowniez o to jak zrobic taki efekt sciany wizyjnej, ktory pojawia sie w filmiku po wywiadzie Ani z zespolu Ich troje:):

Pozdrawiam i dzieki za pomoc
Kamyk79
Odpowiedz
Kiedy ty ostatni raz na forum byłeś? Tagi YouTube, dokładnie podaj czas oraz jaka znowu ściana?
Odpowiedz
Chyba chodzi mu o efekt w 56 sekundzie.
[Obrazek: awesomestalker2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku
Odpowiedz
Aby uzyskać efekt jak w pierwszym filmiku najpierw musisz stworzyć obraz taśmy np. w Photoshopie lub Gimpie. Potem w SV po prostu nakładasz w dane miejsca clip i już.
Odpowiedz
Chodzi mi o taką samą ścianę wizyjną jak to jest w Pinnacle`u, czyli kilkanaście małych okienek z video, natomiast kończy się efekt z zoomowaniem tylko na jedno okno.
Odpowiedz
Daj dokładną sekundę.
Odpowiedz
55 sekunda/56 sekunda z filmiku:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=laEz9H3jAPA&feature=player_embedded#[/youtube]
Odpowiedz
Wydaje mi się, że to jest robione w AAE, ale ten efekt też można uzyskać w SV. Tak jak pisałem wcześniej. Tworzysz w programie graficznym tą planszę z obramowaniami zdjęć i tłem. Później w SV po prostu nakładasz na te miejsca za pomocą Tracking Motion twoje klipy. Potem to renderujesz, a na zrenderowanym projekcie po prostu przybliżasz i oddalasz i znów renderujesz.
Odpowiedz
OK wszystko jasne. a czy mozesz rozwinac skrot AAE?
Odpowiedz
Adobe After Effect :)
Odpowiedz