Piorun schodzący w dół
Czołem!
Czy można w jakiś sposób w Sony Vegas Pro 13 zrobić piorun, który z góry schodzi w dół? Nie interesują mnie żadne "pioruny" z poradników typu "efekt pioruna w intro" itp.
Mam intro, pada deszcz, w tle logo, słychać ulewę i w połowie intra słychać grzmot - chciałbym, aby taki "wąż błyskawicy" zszedł w dół i zniknął. Każdy widział burzę, więc wiecie o co mi chodzi.
W jaki sposób mogę uzyskać taki efekt? Mile widziany tutorial w postaci filmiku :)
Pozdrawiam!
Odpowiedz
A nie najlepiej znaleźć nagrany piorun i zwyczajnie podłożyć w programie?
Jeśli koniecznie ma to być efekt, to chyba nie to forum. Vegas nie jest programem do tworzenia efektów - łatwiej Ci będzie znaleźć pomoc na forum chociażby AAF lub HitFilm (ten drugi wydaje mi się, że nie ma polskiego forum).
Odpowiedz
, na youtubie wystrczyło wpisać "piorun w Sony Vegas" i cała masa tutoriali wyjdzie. Ten jest może nie najlepszy, ale pokazuje co i jak. Niejaki Skryty ma niezłe tutki, poszperaj.
Odpowiedz
Taki piorun słaby ;D
Mam efekt deszczu właśnie jako film, ustawiłem na półprzezroczysty i dzięki temu widać logo. Niestety samego filmiku z piorunem nie znalazłem.
Odpowiedz
Wcale nie słaby, trzeba tylko pogrzebać w ustawieniach, ewentualnie dołożyć jakiś filtr, półprzezroczystość i wygląda bardzo realistycznie...
Odpowiedz