Jak poprawić jakość podglądu
Witam na forum

Przeglądałem już większość wątków odnośnie doboru karty graficznej ale większość dotyczy starszych wersji Vegasa lub słabszych zestawów.
Złożyłem niedawno nowy komputer do obróbki zdjęć i montażu video w SV 13 na podzespołach:
ASRock Z97 EXTREME4
Intel Core i7-4790K
Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz
SSD Crucial MX100 256GB - na system
WD RED 3TB
Wszystko ładnie pracuje oprócz płynności podglądu podczas edycji. Po nałożeniu dwóch, trzech efektów na ścieżkę i nawet mocnym obniżeniu jakość podglądu, dalej się przycina a próbowałem już różnych zalecanych ustawień znalezionych w sieci. Pracuję na plikach mts z sony nexa 1080 50p.

Czy dołożenie karty graficznej coś pomoże?
Jeśli tak to jaką teraz warto wziąć pod uwagę do tego zestawu? Wolałbym coś z nvidia tylko proponowane wszędzie gtx 5... są już nieprodukowane, serie gtx6... i gtx7... podobno gorzej sobie radzą. Czy nowe gtx 970 warto wziąć pod uwagę czy szkoda kasy i lepiej zaczekać na gtx960 która ma się wkrótce pojawić w cenie ok 1000zł.
Na czasie renderingu mi mniej zależy.
Odpowiedz
Też jestem ciekaw czemu ci klatkuje i chętnie się tego dowiem czytając odpowiedzi kolegów z forum.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Po pierwsze zależy to jakie efekty zakładasz, po drugie konfig kompa, sterowniki i po trzecie ten dysk przeznaczony do "nas" nawet na stronie nie znalazłem info o szybkości dysku (obrotach talerzy). Jak wd to było brać serię "black". Ale może być też wiele innych przyczyn.
Odpowiedz
(10-19-2014, 7:54)walerka napisał(a):  Po pierwsze zależy to jakie efekty zakładasz, po drugie konfig kompa, sterowniki i po trzecie ten dysk przeznaczony do "nas" nawet na stronie nie znalazłem info o szybkości dysku (obrotach talerzy). Jak wd to było brać serię "black". Ale może być też wiele innych przyczyn.

- Efekty tylko z pakietu sony (np. korektor kolorów, krzywe, poziomy) zresztą bez efektów w najlepszej jakości podglądu też się przycina dopiero na połowie idzie płynnie.
- Sterowników żadnych dodatkowych nie instalowałem, a powinienem?
- To raczej nie dysk bo przerzucenie surówki na systemowy ssd nic nie daje.
Odpowiedz
(10-19-2014, 10:26)Harmonic napisał(a):  - Sterowników żadnych dodatkowych nie instalowałem, a powinienem?
Nie dodatkowe, a te nainowsze ze strony producenta do chipsetu, audio, sata itp.
http://www.asrock.com/mb/Intel/Z97%20Ext...t=Download
Odpowiedz
Dzięki za pomoc.
Już doszedłem co mi tak muli vegasa. Kilka dni temu zadokowałem sobie na stałe histogram w widoku i nie skojarzyłem że to on najbardziej obciąża procesor, po wyłączeniu go jest już OK

A wracając do wyboru karty graficznej. Jaką teraz warto kupić tylko pod vegasa? Zależy mi by była cicha i oszczędna.
O ile % może zwiększyć wydajność podglądu i renderowania wspomagając procesor i7-4790K?
Odpowiedz