Efekt "rysowania" - nie wiem czy dobrze to określam
Witajcie!

Czy w Vegasie można w jakiś sposób (a jeśli nie w Vegasie to w jaki innym sposób) osiągnąc efekt rysowania jak w filmie z odnośnika: 
- czas 6:15?
Na myśli mam poruszający się na tle mapy rowerek i rysujący jednocześnie za sobą ślad.

Z góry dziękuję za pomoc!
Odpowiedz
Jest kilka sposobów zarówno co do poruszającego się rowerka jak i rysowanej linii, jednakże mówimy o SV PRO. Potrzebne umiejętności to wprawne wykorzystywanie punktów kluczowych do animowania efektów oraz opanowanie rysowania masek i pozycjonowania za pomocą track motion lub event pan/crop. Jeśli to masz opanowane, to rysowanie linii możesz zrealizować poprzez stopniowe odsłanianie obrazka z przezroczystością (namalowanego np. w paint.net i zapisanego do pliku png) lub też stopniowe odsłanianie obrazka mapy z narysowaną linią a przykrywającego obrazek bez linii. Odsłanianie to zrealizujesz animowaną ręcznie korygowaną maską maską, która musi powiększać się wzdłuż linii. Dobrym przykładem tego są tutoriale z "ręcznie pisanymi tekstami". Chociażby ten:
.
Rowerek to już animacja track motion ścieżki na której jest obrazek rowerka lub od biedy event pan/crop na evencie w którym jest obrazek rowerka.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
(10-17-2014, 5:29)vm-rexor napisał(a):  Jest kilka sposobów zarówno co do poruszającego się rowerka jak i rysowanej linii, jednakże mówimy o SV PRO. Potrzebne umiejętności to wprawne wykorzystywanie punktów kluczowych do animowania efektów oraz opanowanie rysowania masek i pozycjonowania za pomocą track motion lub event pan/crop. Jeśli to masz opanowane, to rysowanie linii możesz zrealizować poprzez stopniowe odsłanianie obrazka z przezroczystością (namalowanego np. w paint.net i zapisanego do pliku png) lub też stopniowe odsłanianie obrazka mapy z narysowaną linią a przykrywającego obrazek bez linii. Odsłanianie to zrealizujesz animowaną ręcznie korygowaną maską maską, która musi powiększać się wzdłuż linii. Dobrym przykładem tego są tutoriale z "ręcznie pisanymi tekstami". Chociażby ten:  
.
Rowerek to już animacja track motion ścieżki na której jest obrazek rowerka lub od biedy event pan/crop na evencie w którym jest obrazek rowerka.

Trochę czasu minęło od Twojej wypowiedzi, ale bardzo mi pomogłeś. Dopiero dziś zasiadłem do tego i uzyskałem pożądany efekt, z którego jestem całkowicie zadowolony.
Dziękuję za pomoc! :)
Odpowiedz