Jak dodać skót "zapisz jako"?
Chciałbym DODAĆ SOBIE skrót na czynnosć "Zapisz jako...". Jak to zrobić?
Próbowałem to zrobić sam, ale albo nie działa, albo się nie da. Znalazłęm jedynie w skrótach "SaveAs", ale tam po dodaniu swojej kombinacji, nic się nie zmieniło - nadal nie działa ten skrót.
Chcę sobie "Save as" obłożyć skrótem "CTRL + SHIFT + S"

Może ktoś stąd umie?

[Obrazek: bOmPO9s.png]Proszę o pomoc  w przyporządkowaniu sobie skrótu.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
U mnie własne skróty działają poprawnie. Nawet przed chwilą sprawdziłem w VP13 skrót CTRL+s => save.as i poszło bez problemu.
Odpowiedz
Nie korzystam z wersji 13 z tego powodu:

Wersja 13 skraca o wiele bardziej. Inaczej - nie jest możliwe LECIUTEŃKIE przesunięcie myszki by materiał został nam skrócony o bardzo małą wartość. Od razu obcina nam większy zakres.

Nie jest możliwa przyjemna i szybka praca na Sony Vegas 13. Praca sama w sobie możliwa jest, podobnie jak i w Adobe Premiere, ale nie "przyjemna" oraz "szybka". Biedni Ci wszyscy montujący na innych programach, nie wiedzą nawet że tak bardzo się męczą...

Przeinstalowałem wersję 12 (bo nagle przestała kompletnie działać) i po reinstalacji jak widać odżyła.
W wersji 12 skrót CTRL + S oznacza "save" a nie "save as". Zobacz:

[Obrazek: mPqvKnW.png]

To piszesz, że tylko "sprawdziłeś" ale spróbować coś dodać to nie próbowałeś nigdy? Szukam kogoś kto mi pomoże ten skrót dodać.
Odpowiedz
Mam bardzo dużo własnych skrótów klawiaturowych, ale jak napisałeś, że nie działa, to sprawdziłem ten konkretny przypadek (VP13 oraz save.as). Zawsze przed wydaniem opinii staram się dokładnie sprawdzić, żeby nie pierdzielić głupot.
Odpowiedz
A może nie umiesz dodawać skrótów?
Odpowiedz
Cytat:te.. a może Twój problem z myszką jest powiązany z ustawieniami myszy?
Może masz coś jak różne ustawienia dla różnych programów? (czułość, DPI...)
Bo bez jaj, ale sprawdzałem to kilka razy, i nie mam tego problemu co Ty. Zarówno VP11 jak VP13 mają taki sam sposób reagowania na ruch myszki (snap!). Raczej był to odczuł, jakby było inaczej.

Na pewno nie, bo korzystam z plejady programów. Sam wiesz: ten do tego, tamten do tamtego. I w żadnym innym nie odczuwam żadnej różnicy. W Vegasie 13 też nie odczuwam różnicy, ale kiedy dochodzi do chwycenia elementu i jego przeciągnięcia, wtedy już odczuwam. Dlatego się pytałem o to czy może Vegas 13 nie dodał jakiejś opcji zmiany przyciągania?

Cytat:A może nie umiesz dodawać skrótów?

Umiem, bo po dodaniu, ten skrót widnieje zapisany na liście skrótów (w tym samym oknie w którym je się dodaję, widzę żę się pojawił na liście). Pytanie tylko czy w dobrym miejscu, czy to jest to.
A możesz mi pokazać jak wygląda coś takiego jak "Save as..." w oknie zmian? Może w złym miejscu zmieniam? Gdzie on konkretnie widnieje?
Odpowiedz
No na screenie który dałeś, nie ma przypiętego skrótu.
Odpowiedz
1. w oknie 'show commands containing' wpisz "save"
2. kliknij duży przycisk [GLOBAL]
3. zaznacz myszka napis "save.as"
4. Kliknij na okno 'shourtcut keys' i wciśnij [ctrl+s]
5. Kliknij przycisk [add]
6. 'OK'
Odpowiedz
A to akurat wiem, nie ma - jest w trakcie dodawania. Ale wiem jak dodać, po prostu na screenie tylko tego nie ukazałem.

A jaka rzecz w tym oknie odpowiada za "save as"? Na pewno nie ta co widzicie bo nie działa. Z kolei - innej nie ma! Wpisuję "save as" i pokazuje się tylko 1 skrót.
Odpowiedz
ale na pewno dla GLOBAL? A nie dla EXPLORER (jak w screenie)?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości