Sprzęt do nagrywania rozmów
Witam, potrzebuję sprzętu, którym będę mógł nagrać rozmowę np. na mieście z inną osobą dodatkowo będzie też nagrywany obraz z kamery i pytanie czy będę musiał potem sklejać w Vegasie dźwięk z filmem czy może jest możliwość automatycznego nagrywania obrazu z dźwiękiem na żywo? Czy coś takiego spełni moje wymogi? - http://allegro.pl/mikrofon-bezprzewodowy...90805.html Piszę na tym forum gdyż pewnie używając Vegasa mieliście styczność z różnymi rodzaju kamerami, audio itd. 
Odpowiedz
A może wystarczy dokupić mikrofon do kamery (jeśli ma wejście mic - wówczas odpada synchronizowanie).
Odpowiedz
O! Fajny sprzęt i tani. Ciekawe jaka daje jakość tylko. Bardo fajna cena. Spodobało mi się to co pokazałeś. Ja używam wielkiego Zoom h2n + "pchły" i wygodne to nie jest.

(wiadomość napisałem z telefonu)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
(10-10-2014, 21:01)Bunch napisał(a):  O! Fajny sprzęt i tani. Ciekawe jaka daje jakość tylko. Bardo fajna cena. Spodobało mi się to co pokazałeś. Ja używam wielkiego Zoom h2n + "pchły" i wygodne to nie jest.

Umiałbyś mi wytłumaczyć może jak taki sprzęt działa - ten z linku, który podałem? Dajmy na to mam kamerę i ten sprzęt i jak to działa, co gdzie podpinam? Bo zielony jestem przyznam szczerze w tym temacie. 
Odpowiedz
Ten z aukcji to sam jestem ciekaw. Ja mam swój rejestrator na kartę SD, więc wiadomo że nic trudnego i gdzie jest materiał. Ale jak działa to co podałeś i gdzie możemy potem odnaleźć nasze nagranie to też nie wiem. Nie miałem tego w ręku więc nie wiem.

Może drugi koniec wpinamy do kamery na wyjscie mikrofonowe i dostajemy audio zsynchronizowane już ze ścieżką?

Wie ktoś z innych forumowiczów jak to działa? Tez bym się dowiedział.
Odpowiedz
(10-12-2014, 2:28)Bunch napisał(a):  Ten z aukcji to sam jestem ciekaw. Ja mam swój rejestrator na kartę SD, więc wiadomo że nic trudnego i gdzie jest materiał. Ale jak działa to co podałeś i gdzie możemy potem odnaleźć nasze nagranie to też nie wiem. Nie miałem tego w ręku więc nie wiem.

Może drugi koniec wpinamy do kamery na wyjscie mikrofonowe i dostajemy audio zsynchronizowane już ze ścieżką?

Wie ktoś z innych forumowiczów jak to działa? Tez bym się dowiedział.

Chyba jest tak jak piszesz. Znalazłem ten filmik - 
Jakość pewnie nie będzie cudowna ale na początek jak dla mnie może być w sam raz. Zastanowię się nad tym. 
Odpowiedz
Panie. Daj pan spokój. Przecież to na prezentacji tak szumi, że głowa boli.
Dużo lepiej słychać było jak głos był nagrywany przez wbudowany mikrofon lustrzanki.

Lepiej kup dobry mikrofon ale przewodowy i wepnij bezpośrednio w lustrzankę.

Wracając do tematu rejestratorów - to owszem, jeśli podepniesz rejestrator do lustrzanki/kamery, to nie musisz synchronizować dźwięku z obrazem (ale warunkiem jest poprawne ustawienie poziomów wysterowania w lustrzance - koniecznie wyłączenie automatycznego gaina).
Odpowiedz
To jest fakt jakość jest jaka jest. Jeszcze mnie ciekawi jedna kwestia. Czy mogę podpiąć odbiornik do jakiegokolwiek urządzenia z wejściem na jacka? Np. do smartphona podpinam odbiornik i też mi odbiera dźwięk z mikrofonu? Czy muszę mieć lustrzankę/kamerę z takim wejściem?
Odpowiedz
Mateusz, ale spójrz na ten film. Koleś pewnie jedzie na autogaz czy coś. Pewnie da się lepiej ustawić. Taki sprzęt by się przydał.

Odpowiedz
Nie wiem. Ale szumy nie zależą od gaina. Bynajmniej nie w ten sposób że jak jest przesterowanie to dodatkowo jest szum (raczej w drugą stronę). Jak dla mnie - sprzęt nie warty złotówki. Wolałbym prosty zwykły mikrofon pojemnościowy na kablu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości