renderowanie kilku filmików jednocześnie
Witam!

1) Czy jest możliwość w Vegasie wyrenderowania kilku projektów Vegasowych sekwencyjnie wybierając wcześniej określony template?

Dla zobrazowania problemu opiszę to tak:
Załóżmy, mam 10 projektów Vegasowych tj. najpierw tworze projekty, dokonuje montażu materiału w Vegasie, a potem chce zostawić komputer na noc i chcę żeby mi się te filmiki wyrenderowały do formatu Mp4 (10 filmików mp4) (wg swojego określonego template`u), a rendering ma się odbywać jeden po drugim. Czy jest coś takiego możliwe w Vegasie?

Wydawać by się mogło, że najlepszym rozwiązaniem będzie batch rendering, ale.... jest pewien problem
Wydaje mi się, że wrzucając do jednego wydzielonego projektu w Vegasie tych 10 projektów Vegasowych na linie czasu i utworzenie regionów (1 region to 1 projekt Vegasowy na lini czasu) spowoduje spowolnienie renderingu, chyba, że się mylę.

2) Czy takie wstawianie projektu Vegasowego w projekt Vegasowy może również pogorszyć jakość materiału?

Proszę pomóżcie.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Batch Rendering ma inny problem. Wszystkie regiony będą renderowane z tym samym szablonem. Nie ustawisz różnych dla różnych filmów. No chyba, że Ty chcesz renderować tak samo, wówczas to dobre wyjście.

Renderowanie z projektu oraz po wrzuceniu na oś czasu powinno trwać tyle samo.

Natomiast zainteresuj się programem Vegasaur, jeśli masz dużo grupowego renderowania. Ten program ma możliwość utworzenia całego scenariusza jak poszczególne projekty renderować -> włączasz -> idziesz na piwo -> wracasz i wszystko masz wyrenderowane. Cena może odstraszać, ale przy dużej ilości projektów warto czasem dorzucić kilka stów, aby zaoszczędzić masę czasu.
Odpowiedz
Vegasaur pomoże.

EDIT: Mateusz szybszy:)
Odpowiedz
No dzięki.

Ja myślałem, że wydając takie pieniądze na Vegasa będę miał coś takiego w komplecie, a tu lipa.

W związku z tym, że ja renderuje tylko albo materiał do mp4 albo blu ray, nie będę kupował tego Vegasaur.

Dla mnie renderowanie według jednego szablonu nie jest problemem, gdyż tak jak wspomniałem używam odtwarzacza multimedialnego Dune i na niego wgrywam pliki mp4.

Mam więc kolejne pytanie dotyczące renderingu projektów w projekcie i użycie batch renderingu. Czy takie rozwiązanie (tj. renderowanie) wpływa na pogorszenie jakości wyrenderowanego video? Skoro czas trwania powinien być taki sam zastanawiam się mocno nad tym batch renderingiem w Vegasie Pro.

Pozdrawiam
Marcin
Odpowiedz
Nie wpływa jeśli wszystko ustawione tak samo (parametry projektu).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości