Jak rozłączyć ścieżki dźwiękowe połączone przez Sony Vegas?
Witam, może ktoś wie jak rozdzielić dwie ścieżki dźwiękowe, które połączyły się w jedną? Wcześniej były oczywiście osobno, jako "2" i "3". W czasie pracy zapewne przez jakieś moje nieuważne kliknięcie stały się jedną ścieżką, teraz obie są pod "2". Jedna była ze słowami, druga z muzyką. Po połączeniu jest muzyka, ale słowa zanikły. Jak mogę przywrócić z powrotem dwie osobne ścieżki?
Będę wdzięczna za każdą pomoc, bo strasznie się z tym męczę, a nie chcę stracić całego efektu dotychczasowej pracy.
Z góry dziękuję.
Odpowiedz
może jakiś screen?
Nałożyłaś jeden event audio na drugi?
Po prostu ściągnij z powrotem :)
Odpowiedz
(10-02-2014, 23:40)mateuszszar napisał(a):  może jakiś screen?
Nałożyłaś jeden event audio na drugi?
Po prostu ściągnij z powrotem :)
Tak, nie zrobiłam tego celowo, ale w pewnym momencie musiały się połączyć, przez co słychać muzykę, a nie ma słów.
Próbowałam ściągnięcia z powrotem, ale ścieżka ściąga się fragmentami nie jako całość i słów nadal nie odtwarza po oddzieleniu od nich muzyki. :/
Tak to wygląda:
[Obrazek: vf632_sony.jpg]
Szare paski to oczywiście słowa. W dodatku małe fragmenty słów, które umieszczone są poza połączeniem z muzyką odtwarza już normalnie.
Odpowiedz
A które to są szare paski?

wiesz co? kompletnie nie jestem w stanie zrozumieć o czym piszesz.
"połączyć? W jaki niby sposób? Słychać muzykę a nie ma słów?

Może znajdzie się ktoś, kto Cię zrozumie i będzie w stanie odpisać. Ja chyba odpadam.

Na Twoim screenie nie widzę, żeby coś było nałożone na siebie. Track audio zawiera dużo poszatkowanych eventów audio, ale te co widoczne, wyglądają jak zwykłe audio stereo.
Odpowiedz
(10-03-2014, 11:08)mateuszszar napisał(a):  A które to są szare paski?

wiesz co? kompletnie nie jestem w stanie zrozumieć o czym piszesz.
"połączyć? W jaki niby sposób? Słychać muzykę a nie ma słów?

Może znajdzie się ktoś, kto Cię zrozumie i będzie w stanie odpisać. Ja chyba odpadam.

Na Twoim screenie nie widzę, żeby coś było nałożone na siebie. Track audio zawiera dużo poszatkowanych eventów audio, ale te co widoczne, wyglądają jak zwykłe audio stereo.

Szare paski to te pionowe (zaznaczone na czerwono), to one odpowiadają za słowa. Są to tylko fragmenty.
[Obrazek: ua498_sony.jpg]

Przepraszam jeśli wytłumaczyłam niejasno, ale ciężko jest to opisać.
Tak. Słychać muzykę, a nie słychać słów. Gdy muzyka była na jednej ścieżce, a słowa na drugiej, wszystko dobrze współgrało, a teraz słychać tylko muzykę.

Ok, dziękuję za dobre chęci.
Odpowiedz
Nie będzie słychać słów, bo te pionowe kreski są za krótkie. Ale jeśli nie są, tylko powiększenie jest takie, że widać słowa jako kreski, to spróbuj chwycić myszką za element niezaznaczony przez Ciebie na screenie (muzyka), i przeciągnąć poniżej, na nowo utworzony track audio.
Jak ściągniesz niżej muzykę, to słowa powinny zostać powyżej na swoim tracku (ścieżce).
Odpowiedz
(10-03-2014, 11:20)mateuszszar napisał(a):  Nie będzie słychać słów, bo te pionowe kreski są za krótkie. Ale jeśli nie są, tylko powiększenie jest takie, że widać słowa jako kreski, to spróbuj chwycić myszką za element niezaznaczony przez Ciebie na screenie (muzyka), i przeciągnąć poniżej, na nowo utworzony track audio.
Jak ściągniesz niżej muzykę, to słowa powinny zostać powyżej na swoim tracku (ścieżce).

Zrobiłam tak (próbowałam też wcześniej), ale niestety słów nadal nie słychać, a muzyka ściąga się nie jako całość, ale fragmentami.
No nic, chyba po prostu podejmę się zrobienia tego od nowa. :)
Odpowiedz
Tak. Fragmentami musisz ściągać. Ale lepiej ściągać muzykę, niż głos, bo muzyka ma większe kawałki i w sumie jest tylko kilka eventów do ściągnięcia. Myślę że tak będzie szybciej niż robienie od początku...
Odpowiedz
Tak też ściągałam: muzykę dużymi fragmentami, ale mimo to głosu wciąż nie odtwarza.
Odpowiedz
Sprawdź, czy oby na pewno te paski pionowe nie są za krótkie (może zbyt obcięłaś głos...).
Jeśli aż tak masz namieszane (w między czasie mogłaś powywalać niektóre eventy [słowa], dlatego teraz jest problem), to może faktycznie najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie wszystkiego od początku. Tzn. nie wszystkiego, tylko muzyka (na osobnej ścieżce [tracku]), oraz słowa (też na osobnej ścieżce [tracku]).

Pamiętaj, że jak nałożysz jeden event na drugi, to ten który znajdzie się pod spodem, nie będzie odtwarzany.
Odpowiedz