Renderowanie długiego filmu w dobrej jakosci
Witam! Może już był taki temat, może źle szukałem, ale nie każcie mi juz szukać nigdzie bo całą noc zarwałem i nic nie znalazłem. Mam film o długości 120min ok. . Potrzebuje go zrenderować do jakiegoś dobrego formatu, który zmieści się na płyte DVD, lub dwie, no i będzie odtwarzany na telewizorowych odtwarzaczach DVD. Kombinowałem na wszelkie sposoby, ale ni jak nie moge dojść ;/ Chciałbym sie juz oderwać od komputera bo mi oczy padaja, ale juz po prostu brakuje mi pomysłów, dlatego zwracam się do Was :( Podsumowując:

1. Żeby duzo nie zajmowało a bylo w dobrej jakości
2. Żeby się zmieściło na 1-2 płytach, czyli jakoś 60min 4,3GB żeby zajmowało
3. Żeby ktoś mi powiedział jak nagrać to zrenderować , do jakiego formatu
4. Jak zgrać na płyte DVD żeby hulała w odtwarzaczach.

Proszę o szybką odpowiedz. Pozdrawiam Was!

Jeśli pomyliłem zakładki to sorry, już ledwo widze na oczy :(
Odpowiedz
Przede wszystkim musisz sobie sam odpowiedzieć, jaki masz format video. Czy to ma być DVD (rozdzielczość PAL = 720x576 z odpowiednim współczynnikiem kształtu: 4:3 lub panoramiczny 16:9).
Jeśli tak, to prosto z Vegasa masz export jako DVD-VIDEO (Tools > Burn Disc...), albo renderujesz zgodnie z standardami DVD i robisz authoring w DVD_Architekcie.

Jeśli rozdzielczość HD, to nie ma takiego uniwersalnego formatu, który przyjmie każdy odtwarzacz DVD... więc albo płyta BluRay (i masz standard, który obowiązuje na całym świecie), albo jako plik z kodekiem h264 (czyli AVC), i wówczas wszystko zależy, czym to będziesz odtwarzał (zależy, czy odtwarzacz to łyknie). AVC jest obecnie najpopularniejszym kodekiem, więc nowe odtwarzacze/telewizory nie powinny mieć żadnego problemu.
Odpowiedz
A tak na prawdę to powinno polecieć do kosza, bo nie dostosowałeś się do reguł... więc jak oczy odpoczną, to nadrób zaległości, przeczytaj regulamin (szczególnie ten w dziale newbies) i uzupełnij brakujące dane.
Odpowiedz
Tak myslalem ze juz było albo cos zawaliłem, ale juz dosłownie nie wiem co do czego. Tak, mam w jakości Hd 720 , czyli mam renderować do AVI x264? Na dobrą ścieżke wchodze?
Odpowiedz
Nie.
Sony AVC lub MainConcept AVC (czyli tak, jak do YT).

Przepływność w granicach rozsądku (dla 720p, 10Mbps powinno być wystarczające). Wówczas jeden film (godzina) powinien się zmieścić na DVD.
Odpowiedz
I jak zgram na płyte DVD to będzie działać? Normalnie zgrać jako dane, czy przygotowywać płytę przez vegasa lub nero DVD VIDEO?
Odpowiedz
Renderuje Sony AVC Internet 1280 x 720 HD format mp4, to bedzie okej?
Odpowiedz
Ogarnalem AVI , 53 min bedzie zajmowało ze 3GB. Poinstalowałem kodeków i jakos leci rendering, 4 godziny :D
AVI po renderingu bez kombinowania tak czy siak bedzie na dvd latać, bo to AVI w koncu ;)
Z góry dzieki za pomoc mateuszszar, jak bardzo post razi w oczy to możesz usunąć ;)
Odpowiedz
DVD-VIDEO to standard, gdzie wideo jest zakodowane MPEG2 (a nie AVC) i rozdzielczość max 720x576 dla systemu telewizyjnego PAL.
W ten sposób powstanie płyta DVD z filmem, taka, jak się kupuje w sklepie.

Jeśli chodzi o plik AVC w 720p, to nie ważne czy wgrasz na płytę DVD (jako dane), czy na PenDrive'a i wepniesz do USB odtwarzacza DVD lub do telewizora. Nie ma takiego standardu telewizyjnego i tylko dobroć producentów sprawia, że telewizory i odtwarzacze DVD/BluRay czytają takie dziwolągi (mimo, że format jest ogólnie przyjęty i poprawny, to standardem do tej pory jest: płyta DVD, płyta BluRay. KONIEC!).

Chcesz mieć pewność, że płyta będzie odtwarzalna wszędzie (chociaż "wszędzie" to za dużo powiedziane), to zrób płytę wg standardów ogólnie panujących: DVD (ale musisz zmniejszyć rozdzielczość). albo BluRay (wówczas możesz wrzucić 720@50p, ale musisz mieć nagrywarkę BluRay, oraz odtwarzacz BluRay).

A teraz dosyć tych dobroci i zacznij szukać. Ok?
Pytasz o coraz bardziej błahe sprawy. Mimo, że dział newbies, to trzeba zauważyć, że forum jest dla zaawansowanych użytkowników. Poza tym forum SONYVEGAS a nie "jak zrobić płytę DVD ale nie DVD...".

Drugie Twoje pytanie nie ma sensu. Nie podałeś szczegółów (ani Twojego filmu -> projekt Vegasa; pliki wsadowe -> jest różnica jeśli masz materiał i projekt 25p, oraz 29.97p), ani parametrów renderowania (jak wyżej).
Zacznij więc czytać, a zanim napiszesz, pogłówkuj trochę i spróbuj zrozumieć, co już napisałem. Ok?
Odpowiedz
To przeczytaj co napisałem wyżej zanim sie rozbrykasz ;)
Odpowiedz