Sony vegas nie czyta formatów video.
Witam serdecznie. Ostatnio zainstalowałem sony vegas pro 10 i nie chce mi przyjmować podstawowych plików
pokazując przy tym error "None of the files dropped on Vegas Pro could be opened".

Dotyczy to m.in. avi, mp4, mkv.
Przy konwertowaniu na te rozszeżenia programem format factory próbowałem
wszystkich opcji kodowania: xvid, divx, avc(h264) i innych...

Sony przyjmuje bez problemów format wmv, a więc pierwsza opcja która współgra to przekonwertowanie filmu do formatu *.wmv, jednak jest to jedyny format, który traci (zauważalnie) jakość po konwertowaniu, dlatego to rozwiązanie mnie nie cieszy.

Druga opcja to konwertowanie filmów do formatu *.mov. Z programu quicktime skopiowałem biblioteki do sony vegasa, dzięki czemu program pięknie ten format czyta a przy okazji skonwertowany *.mov nie traci zauważalnej jakości.
Problem w tym, że praca z plikami mov jest strasznie zamulona, gdzie wciskając przycisk play, preview nie nadąża dać mi nawet jakiegokolwiek obrazu pokazując jedynie czarne tło ;-).

Byłbym wdzięczny za rozwiązania mojego problemu, które osobiście widzę dwa.
Albo zaczarowanie vegasa aby połykał normalne formaty,
albo możliwość konwertowania filmów na *.wmv bez zauważalnej straty jakości, jeśli taka jest ;)

Proszę o pomoc i z góry dziękuję, pozdrawiam.
Odpowiedz
Refresh. Nie mówcie, że Was to przerosło... ;o
Odpowiedz
Nas nie, ale brakło kilku informacji... M.in. Jaki build vegasa. Może masz jakąś wczesną wersję z błędem.
Odpowiedz
To już nie istotne. Wystarczyło zainstalować codec xvid z tej strony https://www.xvid.com/download/
i wszystko co formatujemy do avi/mp4 z kodowaniem xvid/divx hula aż miło.

Pozdrawiam i do zamknięcia.
Odpowiedz
To chyba normalne, że do edytowania potrzebny pełny kodek (enkoder + dekoder).
Dobrze że sam na to wpadłeś. Przekodowywanie to ostateczność.
Odpowiedz
To może ja się podepnę? Bo nie chcę zakładać kolejnego tematu a chciałbym się zapytać co jest dziwnego w tym pliku MP4:

Format            : MPEG-4 at 2.652 Kb/s

Length            : 18,9 MB for 59s 920ms

Video #0          : AVC at 2.457 Kb/s

Aspect            : 1440 x 1080 (1.333) at 25.000 fps

Audio #0          : AAC at 192 Kb/s

Infos             : 2 kanały, 48,0 KHz

Language          : en

Że Vegas pokazuje zielony ekran w podglądzie? AVC i MPEG-4 chyba czyta z tego co wiemy, nie?
Skonwertowałem sobie na inny format pliki wejściowe z otrzymanego materiału. Ale miałem prócz tego jeszcze jedno gotowe video do wstawienia. Teraz wstawiam i okazuje się, że "jeszcze tego też nie czyta poprawnie". Co Adobe Premiere czytał.
Także kolego, autorze tego tematu - przyzwyczaj się bo taka praca z tym oprogramowaniem.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
a bo do gównianych plików trzeba by użyć gówniany soft.

Jaką kamerą to było pisane?
Odpowiedz
A czy to jest istotne akurat? Nie ironizuję, po prostu się pytam czy model kamery jest istotny w tym przypadku?
Chyba że tutaj nawiązujesz do czegoś innego, np. chcesz sprawdzić specyfikację w czym nagrywa kamera.
Ale nawet jeśli to co, MediaInfo nie podaje i tych informacji? Podaje przecież. Więc po co nam ta wiedza?

Plik jest "otrzymany od kogoś" - nic więcej nie wiem.
Odpowiedz
Nie. Tylko 99.9% problematycznych plików to nie pliki z kamer, tylko jakiś gówien kameropodobnych, albo rekorderów/telefonów/programów do zrzutów.

Jeśli ktoś nie stosuje standardów dot. plików to później są problemy (Action! ma np. swoją wersję AVC - oczywiście można wyexportować plik do poprawnej postaci, ale sam program nagrywa domyślnie do swojego kodeka => efekt jest taki, że jak wrzucisz do Vegasa, to plik jest czytany, ale jak nałożysz dwa na siebie i ustawisz przenikanie, to program zaczyna sypać dropami => kodek nie wyrabia, bo nie jest przystosowany do dekodowania dwóch filmów jednocześnie, bo po co w sofcie do nagrywania ;)

I tak rodzą się problemy a później tematy o tym, że program czegoś nie otwiera, albo otwiera, ale po chwili są jakieś błędy.

Obstawiam, że materiał który wrzuciłeś screen, to zrzut z jakiegoś PRV.
Próbowałeś wyciągnąć strumienie (demuxować)?
Odpowiedz
Ta, bo te spece od Action! to nie pomyśleli że ktoś będzie chciał montować potem te materiały nagrane ich programem...

Demuxować nie próbowałęm ponieważ specjalnie na tę okazję zdecydowałem się skorzystać z konwertera najbardziej znanej firmy. Zawsze bazowałem na jakichś XIlisoftach, Free Cuda Converterach i jeszcze paru innych "no nejmach". Teraz sobie Adobe Media Encoder strzeliłem. W nadziei, że po konwersji ich konwerterem ten problem zniknie.
Odpowiedz