[oddzielony] Sony Vegas Pro 11 - nie uruchamia sie
Witam wszystkich. Niestety już w pierwszym poście na forum muszę rozpocząć od opisania problemu, którym jest brak możliwości uruchomienia SV.

Opis sprzętu: I5, RAM 8GB, dysk SSD, win7 (legal), GTX 550Ti, SV pro11 (legal)

Problem pojawił się po reinstalce systemu wcześniej program działał bez zarzutu. Reinstalacja była wymuszona zmianą RAMu, który został uszkodzony (wcześniej było 16GB, teraz jest *GB)  Na komputerze mogę uruchamiach SV11 suite.   Wyczerpałem już wszystkie swoje możliwości, dlatego zwracam się do  Was, bo tutaj pozostała moja jedyna nadzieja.

Co do tej pory zrobiłem:
reinstalcja SV, wymazanie Hkey'ów i reinstalacja Net.framework, uruchamianie jako administrator, próby uruchomienia ze zgodnościami oraz z ctrl + shift.

Co ciekawe na próbę zainstalowałem  program na laptopie z win 8.1 (gdzie nie było net.framework) i działał.

Pisałem do SONY, ale odpowiedzieli zdawkowo na dwa maile. Przy czym rady dotyczyły takich podstaw jak uruchomienie jako administrator czy w trybach zgodności.

Przekopałem już internet wzdłuż i wszerz i lipa - SONY Vegas nie odpala :(   Moze ma Ktoś jakiś pomysł co jeszce mógłbym zrobić ?
Odpowiedz
Watek przeniesiony, nie dopisuj się do cudzych wątków.
Z nowymi windowsami o ile pamietam framework instaluje się domyślnie automatycznie. A logach systemowych nic nie ma? Jak wygląda to "nieuruchamianie"? Wywala się? Jakieś komunikaty?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(09-28-2014, 14:13)efix napisał(a):  Watek przeniesiony, nie dopisuj się do cudzych wątków.
Z nowymi windowsami o ile pamietam framework instaluje się domyślnie automatycznie. A logach systemowych nic nie ma? Jak wygląda to "nieuruchamianie"? Wywala się? Jakieś komunikaty?

W logach nic nie zauważyłem. "Nieuruchamianie" w praktyce wygląda tak, że na sekundę zamieli kółeczkiem ja zwykle przy uruchamianiu programów. Przy czym nie wyskakuje ekran SV, nie ma też żadnych komunikatów - również o błędach. W menedżerze zadań na sekundę pojawia się w nazwie obrazu, natopmiast w opisie nie ma żadnej informacji jaki program próbuje się uruchomić.
Odpowiedz
(09-28-2014, 19:09)Origami napisał(a):  
(09-28-2014, 14:13)efix napisał(a):  Watek przeniesiony, nie dopisuj się do cudzych wątków.

W logach nic nie zauważyłem. "Nieuruchamianie" w praktyce wygląda tak, że na sekundę zamieli kółeczkiem ja zwykle przy uruchamianiu programów. Przy czym nie wyskakuje ekran SV, nie ma też żadnych komunikatów - również o błędach. W menedżerze zadań  na sekundę pojawia się  w nazwie obrazu, natopmiast w opisie nie ma żadnej informacji jaki program próbuje się uruchomić.

A wyczyść logi systemowe i aplikacji i wtedy uruchom program i obserwuj, czy coś się nie pokaże. Próbowałeś czy np. sterowniki karty graficznej nie brużdżą? Rozumiem, że próbujesz instalować najnowszy ściagnięty z Sony buld dla swojej wersji? C++ Redistrbutable zainstalowane? Na pewno wszystko OK w systemie?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ja bym przyjrzał się jeszcze raz pamięci RAM. To, że windows wstaje nie oznacza, że pamięć jest OK. Sprawdź memtestem, czy wszystko OK (może potrwać kilka godzin).
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz