Renderowanie bez głosu

Witam serdecznie,
Zainstalowałem kilka tygodni temu Vegas Pro. Program nie ma niestety języka polskiego a ponadto obróbka filmów dopiero zaczynam się bawić.
Generalnie problem jest w jakości. Kamerę mam chyba bardzo dobrą Sony więc oczekiwałbym dobrej jakości filmu.
Gdy wybiorę opcję Blu Ray film nagrywa się z pominięciem ścieżki dźwiękowej.
Odpowiedz
Ale przecież wyraźnie jest napisane w szczegółach "Video stream" - czyli tylko strumień wideo. Audio musisz wyrenderować niezależnie np. do wav-a, ale tu niech lepiej wypowiedzą się osoby, które zjadły zęby przy authoringu do blueray. Ja bym proponował wyrenderować film do mp4 - powinno dać się odtworzyć na nowszysch smarttv i innych z funkcją odtwarzania z pendrive.
Odpowiedz
Chciałbym stworzyć film na telewizor, nie smartfona :)
Odpowiedz
Jeśli pod penDrive, to jak pisze kolega vm-rexor - renderuj do mp4 internet (jak na yt).

Jeśli masz zamiar robić płytę bluRay to renderujesz osobno obraz oraz dźwięk (do ac3 lub wave, w64).

Oczywiście zdajesz sobie sprawę że używając szablonu 'blu ray' masz przeplot?
Odpowiedz
Pan mnie najwyraźniej przecenia. Ja nawet nie wiem, co to jest "przeplot". OK, to mogę poćwczyc, ale...
Jeśli nagram osobno dźwięk, osobno obraz, to co dalej? Rozumiem, że trzeba to jakoś połączyć.
Jeśli wypisuję bzdury totalne, to prosiłbym o rade?
Jaki format wybrać, aby obraz był najlepszy?
Odpowiedz
O przeplocie nie będę pisał bo tematów jest wiele i sobie doczytasz.
Osobny dźwięk i obraz wędrują do DVD Architecta, którym zrobisz płytę bluRay.

Jestem prawie pewien, że dla Ciebie najlepsza opcja to render do mp4 - szablon internet, tylko zwróć uwagę na klatkaż (aby ustawić taki sam jak w projekcie = czyli jak w surówce [chyba że usuwasz przeplot - ale o tym poczytasz... ]. Na pewno renderujesz bez przeplotu (progresywnie). Bitrate możesz dać w granicy 12mbps - 20mbps.
Najlepiej zrób test na malym kilkusekundowym fragmencie, żeby sprawdzić czy Ci jakosciowo odpowiada.

I nie pisz per Pan ;-)
Odpowiedz
Bardzo Panu dziękuję :) Dziś zdaje się, odkryłem nowy świat. Teraz poczytam, poeksperymentuję i wrócę.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości